Sosyal Hak ve Yardımlar

10.000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır kimlere verilir?

10.000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Öğrencilere 10.000 TL Yardım Parası? 10.000 TL Öğrenci Yardımı Kimlere Verilecek? 10.000 TL Öğrenci Yardımı Başvurusu? Öğrenci Yardımları Nelerdir?

Öğrencilere 10.000 TL Yardım Parası?


10.000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Öğrencilere 10.000 TL Yardım Parası? 10.000 TL Öğrenci Yardımı Kimlere Verilecek? 10.000 TL Öğrenci Yardımı Başvurusu? Öğrenci Yardımları Nelerdir?

Her alanda olduğu gibi ülkemiz, öğrenciler için de ciddi derecede yardım ve destek hizmetleri sunmaktadır. Akıllı, eğitim hayatında başarılı, gelecek vadeden, aile durumu sıkıntılı ve geçim derdi bulunan öğrencilerimiz adına devletimiz yardımları ile el uzatmaktadır.

10.000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır kimlere verilir?
10.000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır kimlere verilir?

Öğrenciler adına yapılacak her yardımda asıl hedef ve asıl amaç, donanımlı ve gelecek için fayda sağlama potansiyeli olan, ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde katkılar sağlayabilecek, yurduna ve ulusuna faydalı bireyler yetiştirmek, ülkenin kalkınmasını sağlamaktır. Bu yardımlar ile maddi anlamda zorluk yaşayan öğrenciler ve aileleri rahata erecek, eğitim-öğretim yılları daha kolay bir şekilde tamamlanacaktır. 

Öğrenciler adına çeşitli burs ve kredi yardımları olduğu gibi ara sıra farklı miktarlarda para yardımları da yapılmaktadır. İlkokul, üniversite vs. fark etmeksizin ihtiyaç sahibi olan her öğrenciye şartları karşılamaları koşulu ile yaklaşık 10.000 Türk lirası civarında para verilmektedir. 

10.000 TL Öğrenci Yardımı Kimlere Verilecek?

Öğrenciler için sunulmuş olan yardım ve desteklerden faydalanma hakkı her öğrenciye verilemez! Aile durumu iyi olan, geçim derdi olmayan, konaklama ve yeme içme gibi ihtiyaçlarını kolaylıkla halledebilen öğrencilerimiz bu yardımlardan faydalanamaz. Genel olarak yardımı alabilecek olan öğrencilerimiz ağırlıklı olarak;

 • Asker çocuklarımız,
 • Şehit-gazi çocuklarımız,
 • Yetim-öksüz çocuklarımız,
 • Aile durumu kötü olan çocuklarımız,

Alanında başarılı ve maddi olarak yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri fark etmeksizin verilecek olan para yardımlarından ve de diğer öğrenci yardımlarından, destek paketlerinden faydalanma hakkına sahip olacaklardır. 

10.000 TL Öğrenci Yardımı Başvurusu nasıl yapılır?

Öğrencilerimiz adına yapılacak olan para yardımı için herhangi bir başvuru için adım atmaya gerek yoktur. Öğrenciler, gerekli kurumlar tarafından tespit edilecektir. Yapılacak olan tespitlerin sonucunda, otomatik olarak hesaplarınıza paralar yatırılacaktır.

1 Eylül ile 31 Aralık tarihleri arasında belirlenecek olan ihtiyaç sahibi öğrencileri arasında yeriniz yok ise veya tespit edilememiş ise ayrıca başvuru işlemlerinde bulunabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunda yardım ve desteklere ihtiyacınızın olduğu tespit edilir ise sizin de hesabınıza belirlenmiş olan miktardaki para yatırılacaktır.

Öğrenci Yardımları Nelerdir?

Öğrencilerimiz adına yapılan yardımlar oldukça fazladır. 10.000 TL gibi yardım dışında yapılan çeşitli destek programları da bulunmaktadır. Genel olarak yapılan öğrenci yardımları;

 • Burs imkânı,
 • Kredi yardımları,
 • Kırtasiye yardımları,
 • Okul araç ve gereçler,
 • Yol yardımları,
 • Belirli aralıklarla verilen maddi yardımlar,
 • Okul üniforma yardımları,
 • Kitap yardımları…

Eğitim Yardım Başvuruları?

Eğitim-öğretim dönemleri için öğrencilere belirli miktarlarda maddi ve diğer manevi yardım imkanları sunulmaktadır. Öğrencilerimiz, kendi eksikleri ve başvuru imkanları dahilinde yardımlardan faydalanma hakkı kazanabilirler. Çeşitli evraklar ile (fakirlik belgesi, öğrenci belgesi, başvuru formu, kimlik kartı ve nüshası, gelir gider durumunu belirten belge) başvuruda bulunarak yardım talebinizi yapabilirsiniz. 

Eğitim-öğretim yardımlarından faydalanabilmek için e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi sayfasına giriş yaparak taleplerde bulunabilirsiniz. E-devlet üzerinden şikâyet, istek ve hemen hemen bütün yardımlar için başvuru talepleri yapabilirsiniz. 

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR /// news.google.com

İlgili Başlıklar;

Devlet yardımları nelerdir?

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Başvurusu?

öğrencilere 1000 tl ulaşım desteği!

Sanal portal yardım!


makale içeriği alt bilgi

2 Yorum

 1. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram 5 çocuğum var elektrik borcum on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk dortmilyar odeyemiyorum iki çocuğum okuyo çok zor durumdayim yardımcı olursanız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu