Güncel

10 bin tl deprem yardımı kimlere verilecek nasıl başvurulur?

10 bin tl yardım başvuru! Deprem yardımı 10 bin tl kimlere verilecek? Afet ve acil durum yardımları nasıl başvurulur, kimler faydalanabilir?

10 bin tl deprem yardımı başvuru!

10 bin tl deprem yardımı; Merkezi Kahramanmaraş olan depremin on ilimizde yıkıma sebep oluşu ciddi bir felaket oluşturmuştur. Depremin dördüncü gününe girdiğimiz şu saatlerde 10 şubat cuma günü sabah saatlerinde toplam vefat sayısı 18342 ye yükselmiş bulunmaktadır. Her geçen saat malesef vefat eden kişi sayısında artış görünmektedir.

Başkan Erdoğan depremin merkezi Kahramanmaraş’ta yaptığı açıklamada deprem bölgesindeki depremzedelere 10 bin tl yardım yapacaklarını bunun sadece başlangıç olduğunu ayrıca depremzedelerin Antalya, Alanya ve Mersin’de isterlerse herhangi bir ücret talep etmeden otellerde misafir edilebileceklerini ve depremden etkilenen hiçbir vatandaşımızı dışarda çaresiz bırakmayacaklarını dile getirdi.

Deprem yardımı 10 bin tl kimlere verilecek?

Depremde zarar gören 10 ilimizde yaşayan vatandaşlara verileceği ve sadece başlangıç olarak aciliyetlerini gidermeleri için verileceğini açıklayan Başkan Erdoğan Başvuru ve detaylarının henüz netleşmediği yardımın kesin olarak 10 ildeki depremzedelere verileceği netleşmiş olsa da başvuru ve detayları netleştiğinde daha detaylı bilgilendirmeler yapılacaktır.

Devletin sosyal yardım proğramlarında sürekli var olan afet ve acil durum yardımlarından depremden etkilenenler başvurdukları takdirde aciliyet durumlarına göre yardım alabileceklerdir. Bu afet ve acil durum yardımlarına nasıl başvurulacağını sizlere yazımızın devamında adım adım anlatacağız.

Afet ve acil durum yardımları nasıl başvurulur, kimler faydalanabilir?

Afet ve acil durum hallerinde Sosyal yardım ve dayanışma vakfı (SYD) tarafından verilen yardım çeşididir. Gıda, giyinme, barınma ve tüm temel yaşam ihtiyaçları karşılanacak şekilde yardım yapılmaktadır. Afet ve acil durumlardan etkilenen vatandaşlar olayın olduğu tarihten itibaren bir ay içerisinde başvurulması durumunda muhtaçlık koşulu aranmaksızın yardım verilecektir.

Afet ve acil durum yardımları yaşanan afet durumu göz önünde bulundurularak Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından yardımlar belirlenir ve başvuran herkesin durumuna göre verilir.

Afet ve acil durum yardımları nasıl başvurulur, kimler faydalanabilir?
Afet ve acil durum yardımları nasıl başvurulur, kimler faydalanabilir?

Bu yardıma başvurmak için https://www.turkiye.gov.tr/afad-afet-ve-acil-durumlara-yonelik-egitim-basvurusu-5068 linki üzerinden kimlik doğrulaması yaparak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu