Sosyal Hak ve Yardımlar

150 bin tl evlilik kredisi başvurusu: Evleneceklere müjde! 2 yıl ertelemeli kredi! Hemen başvur

150 bin tl evlilik kredisi başvurusu 150 bin tl evlilik kredisi başvuru nasıl yapılır? 150 bin tl evlilik kredisi başvuru şartları! 150 bin tl evlilik kredisi başvuru e devlet! 150 bin tl evlilik kredisi başvurusu ne zaman?

150 bin tl evlilik kredisi başvurusu

150 bin tl evlilik kredisi başvurusu 150 bin tl evlilik kredisi başvuru nasıl yapılır? 150 bin tl evlilik kredisi başvuru şartları! 150 bin tl evlilik kredisi başvuru e devlet! 150 bin tl evlilik kredisi başvurusu ne zaman?

150 bin tl evlilik kredisi başvurusu
150 bin tl evlilik kredisi başvurusu

Yeni evlenecek çiftlere müjde! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla gündeme gelen evlilik kredisi için başvuru tarihi ekim ayında başlayacak. Aile ve Gençlik Bakanlığı aracılığıyla sağlanacak olan kredi için şartlar ve detayları şimdiden belli oldu.

Evlilik kredisi, genç çiftlerin ev kurma mali yükümlülüklerini hafifletmek amacıyla verilecek. Kredi miktarı 150 bin TL olacak ve geri ödemesiz 2 yıl süreyle kullanılabilecek. Geri ödeme süresi ise 48 ay olacak. En önemlisi, evlilik kredisi faizsiz olacak.

Aile ve Gençlik Bankası, uluslararası standartlarda kurulacak ve dijital ortamda hizmet verecek. Banka, Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinden oluşturulan fondan para kaynağı sağlayacak. Böylece, bu gelirler banka tarafından kontrol edilip sosyal desteklerde kullanılacak.

Evlilik kredisi başvuru tarihi ekim ayında başlayacak. Seçim beyannamesinde yer alan evlilik kredisi için başvuruların seçimlerden sonra başlayacağı belirtiliyordu. Başvuru şartları ve yaş sınırı gibi detaylar da henüz açıklanmadı.

Evlilik kredisi, genç çiftlerin ev kurma hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak. Faizsiz olması ve geri ödemesi 2 yıl ertelenecek şekilde olması, kredinin cazip bir seçenek olmasını sağlıyor. Başvuru tarihi açıklandığında, genç çiftlerin başvurularını yapmaları ve hayallerini gerçekleştirmeleri için bir fırsat sunacak.

150 bin tl evlilik kredisi başvuru nasıl yapılır?

Yeni evlenecek çiftler için sunulan 150 bin TL evlilik kredisi başvurusu, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yapılacak. Başvuru yapmak isteyen çiftlerin öncelikle Aile ve Gençlik Bankası’na üye olmaları gerekiyor. Üyelik işlemleri için bankanın resmi internet sitesi veya mobil uygulaması kullanılabilir.

Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra, evlilik kredisi başvurusu için gerekli belgelerin hazırlanması gerekiyor. Bu belgeler arasında nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi, evlilik tarihi belgesi gibi evlilikle ilgili belgeler yer alabilir.

Başvuru işlemi için belgelerin tamamlanması ve gerekli bilgilerin girilmesi gerekiyor. Başvuru sonrasında banka, başvuruyu inceleyerek kredi onayı verirse, çiftler kredi tutarını kullanabilirler.

Evlilik kredisi geri ödemesi, 2 yıl geri ödemesiz olmak üzere 48 ay vade ile yapılıyor. Faizsiz olarak verilen kredi, çiftlerin ev kurma masraflarını karşılamalarına yardımcı oluyor.

Kredi geri ödemesinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için ödeme planının dikkatli bir şekilde hazırlanması ve ödemelerin düzenli olarak yapılması önem taşıyor.

150 bin tl evlilik kredisi başvuru şartları

Yeni evlenecek çiftlere yönelik verilecek olan 150 bin TL evlilik kredisi için başvurular eylül ayında başlayacak  kredi şartları hakkında bazı bilgiler paylaşılmıştır. Evlilik kredisi, Aile ve Gençlik Bankası tarafından sağlanacak olup, 2 yıl geri ödemesiz ve 48 ay vadeli olarak verilecektir.

Faiz ödemesi yapılmayacak olan kredi, sadece anapara olarak geri ödenecektir. Kredi başvurusu için yaş sınırı ve diğer şartlar henüz açıklanmamıştır. Başvuru tarihi ve diğer detaylar açıklandığında takipçilerimizle paylaşılacaktır.

ÇEYİZ PARASI NE KADAR NASIL BAŞVURULUR?

150 bin tl evlilik kredisi başvuru e devlet

Yeni evlenecek çiftlere verilecek olan 150 bin TL evlilik kredisi başvurusu için e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek. Başvuru yapmak için öncelikle e-Devlet sistemine giriş yapılması gerekecek. E-Devlet şifresi olmayanlar ise PTT şubelerinden veya e-Devlet kapısından şifre alabilirler.

E-Devlet üzerinden evlilik kredisi başvurusu yapmak için “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” sayfasına girilmesi gerekiyor. Ardından “Evlilik Kredisi Başvurusu” seçeneği seçilerek başvuru formu doldurulmalıdır.

Başvuru formunda çiftlerin kişisel bilgileri, gelir durumları, evlilik tarihi ve evlilik hazırlıkları için ne kadar kredi ihtiyacı olduğu gibi bilgiler yer alacaktır. Başvuru formu doldurulduktan sonra onaylanması için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından incelenir.

Başvuru sonucu onaylandıktan sonra çiftlerin Aile ve Gençlik Bankası’na gitmeleri gerekiyor. Banka tarafından kredi tutarı çiftlerin hesaplarına yatırılır ve geri ödeme planı belirlenir. Kredi geri ödemesi 48 ay vadeli ve ilk 2 yıl geri ödemesiz olarak yapılır.

DEVLETİN YENİ EVLENECEK ÇİFTLERE VERDİĞİ DESTEKLER VE DETAYLARI!!

150 bin tl evlilik kredisi başvurusu ne zaman?

150 bin TL evlilik kredisi başvuru tarihi ekim ayında başlayacağı düşünülmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması sonrası gündeme gelen evlilik kredisi için başvuru tarihi seçimlerin ardından duyurulması bekleniyordu. Başvuru şartları ve yaş sınırı gibi detaylar da henüz açıklanmamış. Aile ve Gençlik Bankası tarafından sağlanacak olan evlilik kredisi için detaylı bilgiler geldikçe sizlere aktaracağız.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR // news.google.com

ETİKETLER;

#ÖĞRENCİ YARDIMLARI

#700 TL GIDA YARDIMI

#SOSYAL YARDIMLAR

#DEVLET DESTEKLERİ

#KIZILAY YARDIMLARI

#BELEDİYE YARDIMLARI

#PTT YARDIMLARI  #GÜNCEL HABERLER

#KADIN #EMEKLİ #BAŞVURULAR #AİLEDESTEK

#EMEKLİLER #GIDA YARDIMI #ERZAK YARDIMI

#BURS #BURS BAŞVURUSU

#KREDİ #EVLİLİK KREDİSİ

#SED YARDIMLARI

#EVLİLİK YARDIMLARI


makale içeriği alt bilgi

2 Yorum

  1. Benim ihtiyacım var bana yardımcı olun çocukların ihtiyaç ları var hepsi okula gidiyor masrafları çok žor eşim çalışmıyor kiracıyım

  2. Engellilere bayram ikramiye neden vermiyorlar engellilerin sosyal hayatısi yokmu emekliye vardır bayram ikramiye aile sosyal politikalar bakanlığı bu engelli vatandaşlara bayramlarda ikramiye verilsin engellilerin engel hakkı saklıdır bayram ikramiye verilsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu