GüncelSosyal Hak ve Yardımlar

150 Engelli Vatandaşa Simit Camekanı Veriliyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl engelli vatandaşlara simit camekanı dağıtımı yapıyor. Bu yıl düzenlenecek uygulamanın detayları belli oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre 150 engelliye camekan verilecek.

150 ENGELLİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK!

Zabıta Daire Başkanlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında başvuru yapmak isteyen engelli vatandaşlar, HES Kodu ve istenilen evraklarla birlikte 8 Ocak’a kadar Aydınlıkevler’deki Altınpark Konferans Salonu’na gelerek 09.00-12.00 ya da 13.00-16.00 saatleri arasında evraklarını teslim edebilecek. Başvurular 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021 tarihleri arasında başvuruları alacak.

En az yüzde 40 engelli heyet raporuna sahip olan vatandaşların başvuracağı simit camekanları için yapılacak müracaatlar soy isimlerinin baş harflerine göre alınacak.

Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar “https://www.ankara.bel.tr/” adresinden gerekli evrakları öğrenerek başvuruda bulunabilecek. Başvuru şartları uygun bulunan engelli vatandaşlara tahsis edilecek camekanlar, 12 Ocak 2021’de saat 14.00’te noter huzurunda yapılacak kura çekilişiyle belirlenecek.

İhale, ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak kura çekilişinin ardından teslim edilecek simit camekanları sadece engelli vatandaşın kendisi veya engel durumuna göre birinci derece yakını tarafından işletilebilecek.

Miraç DURSUN

( EngellilerDostu.com Ankara İl Temsilcisi )


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu