EKPSS

2016 EKPSS 3. Ataması Kapsamında Tercihler Başlıyor

Engelli Memur Kadroları İçin Tercihler Başlıyor. 8 Mart 2018 Perşembe Günü itibariyle Tercihler Başlayacak.

 

2016 Yılında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınav sonuçları ile Kura kayıtlarına göre tercih işlemlerini 8 – 16 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak. Engelli memur adaylarının merakla beklediği 2018 EKPSS ataması ile ilgili tercih işlemleri 8 Mart 2018 Perşembe günü itibariyle başlıyor.

Konu hakkında Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde detaylı açıklamalrı içeren duyuru yayınlandı. DPB tarafındna yapılan bu açıklama aynen aşağıya aktarılmıştır.

 

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımız tarafından 2018 yılının ilk 3 ayı içerisinde gerçekleştirileceği kamuoyuna açıklanan 2.500 engelli memur alımı için adayların tercih başvuruları 8 Mart 2018 Perşembe günü başlayacak.

 

Bu kapsamda; kamu kurum ve kuruluşlarınca engelli personel alımı amacıyla Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kadrolar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelenmiş, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzuyla yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderilmiştir.

 

Bu çerçevede kurumlarımızın talepleri doğrultusunda;

 

–           İlkokul/İlköğretim/Ortaokul düzeyinden                   329

–           Ortaöğretim(lise) düzeyinden                                        540

–           Önlisans düzeyinden                                                        531

–          Lisans düzeyinden                                                             1.100 

 

olmak üzere toplam 2.500 kadro ilan edilmek ve adaylarımızın tercihleri alınmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

 

Adaylarımız, 2016 yılı EKPSS sonuçları ile Kura kayıtlarına göre tercih işlemlerini 8 – 16 Mart 2018 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden yapabileceklerdir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

engellilerdostu-Özel İçerik

 


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı