EKPSS

2018/2 EKPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

22 Nisan 2018 tarihinde yapılan 2018 EKPSS sınav sonuçları sonrası adayların en çok merek ettiği konulardan birisi de atamaların ne zaman yapılacağı.

Bildiği üzere 2018 yılı için 5 bin atama yapılacağı açıklanmış ve ilk 2 bin 500 atama Nisan ayında yapılmıştı. Aynı zaman da 2018 EKPSS sınav sürecide işledi. Sınav yapıldı ve sonuçları açıklandı. Kura başvuruları alındı.

Engelli memur adayları 2018 EKPSS sınav sonrası ilk tercihlerin ne zaman yapılacağını sık sık sormaya başladı.

İLK ATAMA 2018’İN SON ÇEYREĞİNDE

Atamaların ne zaman yapılacağına dair bir çok kez açıklama yapıldı. Bunlardan en neti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’dan gelmişti. Bakan Sarıeroğle, 2018/1 EKPSS/Kura Töreninde yaptığı açıklama da ”Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile Aralık ayında yeniden EKPSS ile atama yapılacak” dedi.

Yapılan açıklamalara göre bu atamada sadece 2 bin 500 kadro açılacak. Bakan Sarıeroğlu başka bir konuşmasında, “Geçtiğimiz ay içerisinde Sayın Başbakanımızın katılımı ile 2 bin 500 kardeşimizin atamasını yaptık. İnşallah yılın son 3 ayında yine bir 2 bin 500 engelli atamamızı gerçekleştireceğiz.” İfadelerine yer vermişti.

Engelli vekil Karaburun’da açıklama yapmıştı

Bennur Karaburun, yaptığı açıklamada, “EKPSS atamalarıyla ilgili olarak atama sayısı, atanacak kadrolar ve ilgili pozisyonları kamu kurumlarımızın talepleri doğrultusunda Devlet Personel Başkanlığımız yapıyor. 2018 yılı son çeyreğinde ise 2500 engelli kamu personeli alınacak.” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Engelsizler.Net


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı