Çalışma YaşamıEKPSS

2019 Engelli öğretmen atama takvimi başvuruları ne zaman? 2019 Engelli öğretmen alımı ne zaman?

2019 Engelli öğretmen alımı ne zaman araştırılıyor. 2019 Engelli öğretmen atama takvimi ve Engelli öğretmen başvuruları ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılan Engelli öğretmen alım tarihleri belli oldu mu? Ekpss nedir? Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı olarak bilinen EKPSS sınavında başarılı olan engelli adaylar devlet memurluğu kadrolarına yerleşebilirler. MEB, 2019 yılı engelli öğretmen atama duyurusunu yayınladı. EKPSS’ye girerek MEB’in açtığı engelli öğretmen kadrosuna başvuran adaylar için öğretmen alımının yapılacağı tarih belli oldu. Buna göre, 22 Ocak 2019’da il ve alan bazlı kontenjanların ilan edilmesi, 23 – 29 Ocak 2019’da başvuruların alınması ve onaylanması, 1 Şubat 2019’da ise atamaların yapılması planlanıyor.

 

2019 Engelli öğretmen alımı ne zaman 2019 Engelli öğretmen atama takvimi ve başvuruları ne zaman? EKPSS 2019 tarihleri belli oldu mu? Engelli öğretmen alımı başvuru şartları merak ediliyor. Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle ekte yer alan atama takvimi çerçevesinde yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenen belgelerle birlikte il millî eğitim müdürlüklerine onaylattıracaktır. 2019 Engelli öğretmen alımı takvimi burada! Buna göre, 22 Ocak 2019’da il ve alan bazlı kontenjanların ilan edilmesi, 23 – 29 Ocak 2019’da başvuruların alınması ve onaylanması, 1 Şubat 2019’da ise atamaların yapılması planlanıyor.

2019 ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIM TAKVİMİ

Buna göre, 22 Ocak 2019’da il ve alan bazlı kontenjanların ilan edilmesi, 23 – 29 Ocak 2019’da başvuruların alınması ve onaylanması, 1 Şubat 2019’da ise atamaların yapılması planlanıyor.

Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle ekte yer alan atama takvimi çerçevesinde yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenen belgelerle birlikte il millî eğitim müdürlüklerine onaylattıracaktır.

Başvuruda adaylardan, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon ve 2016 veya 2018 yıllarında yapılan EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecek; ayrıca, hâlen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanları alınacaktır. Ancak, ataması yapılan engelli öğretmen adaylarının göreve başlama işlemleri esnasında başvuruda istenilen belgeler ile öğretmenlik yapıp yapamayacaklarına ilişkin sağlık kurulu raporunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan adaylardan başvuru esnasında muvafakat belgesi istenmeyecek; ancak ataması yapılanlar, göreve başlama işlemleri esnasında bu belgeyi ibraz edecektir. Atamalar, adayların tercih etmiş oldukları illere ilan edilen kontenjan sınırlılığında EKPSS puanı üstünlüğüne göre yapılacak; ataması yapılan öğretmenlerin görev yerleri Valiliklerce belirlenecektir.

EKPSS NEDİR?

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engelliler kurum kadrolarına atanmak için EKPSS sınavına girerler. Bu sınav engel grupları ve eğitim durumlarına göre yapılır. Sınavın yapıldığı tarihte mezun olabilecek olan adaylar da sınava girebilecektir.

 

Kaynak: Güneş


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu