GüncelSosyal Hak ve Yardımlar

2020-2021 KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı

2020-2021 KYK burs ve kredi başvuruları başladı!

Büyük bir merakla beklenen 2020-2021 KYK yurt, burs ve kredi başvuruları hakkında son dakika açıklaması yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başladığını duyurdu. Böylelikle, günlerdir yanıtı aranan ‘KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak?’ sorusu da yanıt bulmuş oldu. Yaşanan bu son dakika gelişmesinin ardından, KYK yurt, burs ve öğrenim kredi başvuruları hakkındaki araştırmalar da artış gösterdi. Peki, KYK burs, kredi ve yurt başvuruları nasıl ve nereden yapılır, ne zaman sona erecek ve başvurusu gerekli olan belgeler neler?

2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı. Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrencilerin 28 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında başvurması gerekiyor.

E-Devlet Giriş ve Başvuru İçin Tıklayın

SON GÜN 3 KASIM

3 Kasım Salı günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı