Sosyal Hak ve Yardımlar

2022 engelli maaşları, kurban bayramı öncesinde ödenecek mi?

2022 engelli maaşları, kurban bayramı öncesinde ödenecek mi?

 

Binlerce engelli bu sorunun cevabını merak ediyor ve heyecanla bekliyor. 3 ayda bir yılda 4 kez ödenen ve son zamla beraber 500 liraya çıkan 2022 engelli maaşları Kurban Bayramı öncesinde ödenir mi? Son karar Bakanlık’ta olduğu için gözler orda! peki, 2022 engelli maaşları ödenecek olursa ödeme günleri nasıl? İşte, bütün ayrıntılar yazımızda…

 

 

Geçtiğimiz hükümetin Başbakanı Binali Yıldırım’ın 24 Haziran  müjdesini verdiği 2022 engelli maaşı zamlar sonrasında aylık 500 lira ve 3 ayın sonunda toplamda 1500 lira olmuştu. Kurban Bayramına sayılı günler kala engelli vatandaşlar maaşlarının bayram öncesinde ödenmesi için talepte bulunuyor.

Bakanlığı mesaj yağmuruna tutan vatandaşların gözü-kulağı beklenen açıklamada. Peki, 2022 engelli maaşları bayram öncesinde ödenecek mi?

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

2022 engelli maaşlarının ne zaman yatırılacağı ve Kurban Bayramı evvelinde hesaplarda olup olmayacağına dair henüz net bir bilgi yok. Maaşlarının bayram öncesinde yatması için yoğun bir şekilde taleplerini ileten engelli vatandaşlar gelecek açıklamayı bekliyorlar. Şimdi ise gözler Yeni Çalışma Sosyal Hizmet ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt’ün yapacağı açıklamaya çevrildi.

2022 ENGELLİ AYLIKLARI NE ZAMAN ÖDENİR?

65 yaş yaşlılık aylıkları, engelli yakını aylıkları ve 2022 engelli aylıkları 3 aylık periyodlar halinde yılda 4 kez ödenir. Engelli aylıkları ödeme günleri kişinin T.C. kimlik numarasının son rakamına göre belirlenir. Engelli vatandaşlar ödemelerini PTT şubelerinden almaktadır.

2022 Engelli Maaşları Ödeme Günleri:

  • Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
    • Dоğum tarihinin sоn rakamı 1 – 6 оlan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inсi günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü. Ödeme alırlar.

Konu hakkında Bakanlık tarafından açıklama yapıldığı anda engellilerdostu.com olarak hızlı bir şekilde paylaşımda bulunmya çalışacağız.

 

Kaynak: Haber7.com

 

 


Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı