Sosyal Hak ve Yardımlar

2023 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı: Başvuru Şartları ve 5250 TL Yardım

Kentsel Dönüşümde Kira Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru Süreci ve Gerekli Belgeler Nelerdir? Yarısı Bizden Kampanyası Nedir? Riskli Yapılar ve Yardım Alma Koşulları

2023 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı
2023 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı

İstanbul’da Kira Yardımı Ne Kadar? 5250 TL Yardım Hangi İllerde Verilecek?

2023 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı: Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kentsel dönüşüm konusundaki açıklamalarının yankıları sürüyor. Özellikle İstanbul’da kira yardımı tutarı dikkat çekiyor. Kentsel dönüşümün bir parçası olarak, İstanbul’da evini dönüştürmek isteyenlere sunulan kira yardımı miktarı artırıldı ve 5250 TL’ye yükseltildi. Yardım, riskli yapı grubunda yer alan binalar için geçerli olup, kentsel dönüşüm projelerinin desteklenmesi amacıyla hayata geçirilmiştir.

Kentsel Dönüşümde Kira Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru Süreci ve Gerekli Belgeler

Kira yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar için başvuru süreci oldukça önemlidir. Başvurular, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlükleri üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru için gerekli belgeler arasında; nüfus cüzdanı fotokopisi, bağımsız bölümün tapu senedi, ıslak imzalı nüfus kayıt örneği, IBAN numarasının yer aldığı hesap cüzdanı fotokopisi gibi belgeler yer almaktadır. Kira yardımı almak isteyen gayrimenkul sahipleri için gereken belgeler de açıkça belirtilmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Yarısı Bizden” Kampanyası: Kentsel Dönüşümde Destek Detayları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı “Yarısı Bizden” kampanyası ile kentsel dönüşümde destek sağlanması hedefleniyor. Bu kampanya çerçevesinde, kentsel dönüşüm sürecine giren evlerin maliyetinin yarısı devlet tarafından karşılanacak. Yüzde 10’u peşin, kalanı 10 yıl vadeli olarak borç ödenebilecek şekilde tasarlanmış bir finansman modeli sunulmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Şartları: Riskli Yapılar ve Yardım Alma Koşulları

Kentsel dönüşüm kira yardımı alabilmek için binanın riskli yapı grubunda olması ve yeniden yapılacak durumda olması gerekmektedir. Eğer binanız riskli yapı kategorisine giriyorsa ve yaşadığınız bölgede kentsel dönüşüm uygulanıyorsa, kira yardımı alma hakkını elde edebilirsiniz. Detaylı başvuru şartları ve gereken belgeler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlükleri’ne başvuruda bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Milli Eğitim Bakanlığı Engelleri Aşıyor!

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM /// TİKTOK

3.3/5 - (18 {Oy})

makale içeriği alt bilgi

11 Yorum

  1. Ben deprem nedeniyle evimiz orta hasarli olduğu için diyarbakır de kulp ilçesine taşındım burda kirada oturuyorum

  2. İkiz çocuğum var kırtasiye yardımı başvurusunda bulunmak istiyorum eşim düzgün çalışmıyor komşularım yardım istiyor

  3. Erzak ve gıda ihtiyaçlarımı karşılamayadığım için nakit erzak yardim parası almak istiyorum

  4. 1 oğlum var 4 üncü sınıfa geçti çalışmadığından dolayı eksiklerini alamadım tamamlayamadim kırtasiye ihtiyaçları var ve eksik olan bazı şeylerde var teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu