EKPSS

2504 Engelli Memur Alımı-2018/2 EKPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? İşte Detaylar…

2504 engelli memur alımı için 2018/2 EKPSS tercih süreci sona erdi. Adaylar tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Daha önceki EKPSS tercih sonuçlarını göz önüne alırsak 2018/2 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı’nda alınan puana göre tercihlerini gerçekleştiren binlerce kişi, ÖSYM’nin yapacağı açıklamaya kilitlendi. Peki, Devlet Personel Başkanlığı’nda yer alan boş kadrolar için önem arz edecek olan EKPSS/2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilen o detaylar…

EKPSS tercih sonuçları, adayların gündemindeki konu olmaya devam ediyor. Cuma günü gerçekleştirdikleri son başvuruların ardından EKPSS/2 tercih sonuçları için araştırmalarını sürdüren binlerce kişi, ÖSYM’nin yapacağı duyuruya kilitlendi. İşte, ÖSYM’nin açıklama yapması beklenen o tarih

EKPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

29 Kasım – 7 Aralık 2018 tarih aralığında alınan başvuruların ardından değerlendirme aşamasına geçen ÖSYM, EKPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair resmi bir açıklama yapmadı. Ancak, geçtiğimiz dönemlerdeki sonuç açıklama süreçleri baz alındığında EKPSS/2 tercih sonuçlarının en geç Aralık sonunda açıklanacağı öngörülebilir.

Bu durum, ÖSYM’nin yoğunluk durumuna göre erken ve geç açıklanma şeklinde değişkenlik gösterebilir.

EKPSS TAKVİMİ DÜZENLİ UYGULANMALIDIR

(EKPSS) Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı tercih sonuçlarını açıklamak için boş zamanlar beklennmemelidir. Engelli memur adaylarının beklentisi ÖSYM’nin KPSS sınavında uyguladığı düzenli bir takvimi EKPSS sınavında da uygulamasıdır.

2018/2 EKPSS Yerleştirme Sonuçları Nasıl Duyurulacak?

Engelli memur adayları, 2504 engelli memur alımı ile ilgili EKPSS tercih sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfası üzerinden öğrenebilecekler. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kurumlar yerleştirme bilgilerini, elektronik ortamda mevcut erişim şifreleri ile edineceklerdir. Bu amaçla internet erişim şifresi edinmemiş kurumların, ÖSYM çağrı merkezinden (444 67 96) erişim şifresi edinmeleri gerekmektedir. Bir kadroya yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu