Sosyal Hak ve Yardımlar

Adıyaman sosyal market randevu alma: Kimler Başvurabilir? Nasıl Başvurabilirim!

Adıyaman sosyal market randevu alma: şartları nelerdir, kimler randevu alabilir, nasıl randevu alınır, saat kaçta randevular başlar, ne kadar süreyle randevu alınır?

Adıyaman sosyal market randevu alma nasıldır?

Adıyaman sosyal market randevu alma: şartları nelerdir, kimler randevu alabilir, nasıl randevu alınır, saat kaçta randevular başlar, ne kadar süreyle randevu alınır?

Adıyaman sosyal market randevu alma
Adıyaman sosyal market randevu alma

Adıyaman Belediyesi ve Afet Koordinasyon Merkezi (AFAD) iş birliğiyle depremzedelere yardım amacıyla şehrin dört farklı noktasında Giyim Market ve Sosyal Marketler kuruldu. Marketlerdeki uzun kuyruklar ve yoğunluğun önüne geçmek için randevu sistemi oluşturuldu. Bu makalede Adıyaman Sosyal Market randevu alma ve işlem adımlarını anlatacağız.

1. https://market.adiyaman.bel.tr/ adresine tıklayın ve açılan sayfada T.C. Kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girerek “Randevu Al” butonuna tıklayın.

2. Açılan sayfada “Bilgilerim” kısmında kişisel bilgilerinizi kontrol edin. Saat ve tarih seçeneği olan “Randevu Seç” butonuna tıklayarak alışveriş yapmak istediğiniz gün ve saati seçin.

3. Randevu aldığınızı belirten “Randevu Oluşturuldu” mesajını aldıktan sonra randevu saatinde alışveriş yapmak istediğiniz markette bulunmanız gerekiyor. Markete girişte T.C. Kimlik numaranızı ibraz etmeniz gerekiyor. Bir haneden yalnızca bir kişi randevu alabilir.

4. Adıyaman Sosyal Marketlerinden alışveriş yapmak istemeyen vatandaşlar 0 (416) 216 17 20 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir ya da https://market.adiyaman.bel.tr/ adresine girerek randevu iptal işlemi yapabilirler.

5. Günlük alışveriş kısıtlaması olduğu için her gün sınırlı sayıda kişi randevu alabiliyor. Randevu saatleri saat 20.00’de açılıyor. Sistemin yoğunluğu nedeniyle, randevu saatinizden önce ekran başında olun ve randevu almak için hızlı davranın.

6. Daha önce randevu alarak alışveriş yaptıysanız, gıda için 15 gün, giyim için 90 gün beklemeniz gerekiyor.

Adıyaman Sosyal Marketlerinden ücretsiz alışveriş yapmak isteyen vatandaşların yukarıda verilen adımları takip ederek randevu alması gerekiyor. Bu sayede sıra beklemek ya da insan yoğunluğu nedeniyle alışveriş yapamamak gibi problemler ortadan kalkacaktır.

Adıyaman sosyal market giyim randevu alma

Adıyaman sosyal market randevu alma

Adıyaman sosyal market giyim randevu alma işlemi, Adıyaman Belediyesi ve Afet Koordinasyon Merkezi AFAD tarafından açılan Sosyal Marketlerden alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar için online olarak gerçekleştirilmektedir. Randevu alma işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna https://market.adiyaman.bel.tr/ adresini yazarak siteye giriş yapın.
2. Sitenin ana sayfasında bulunan “Giyim Randevu” butonuna tıklayın.
3. Açılan sayfada, T.C. Kimlik Numaranızı yazın ve “GİRİŞ” butonuna tıklayın.
4. Daha sonra, randevu için uygun olan tarih ve saati seçin ve “Randevu Al” butonuna tıklayın.
5. Randevu alındıktan sonra ekranda çıkan onay mesajını görüntüleyin.

Randevu alma işlemi tamamlandıktan sonra seçtiğiniz gün ve saat Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda giyim ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabileceksiniz. Randevu alma işleminde her bir kişi yalnızca bir randevu oluşturabilir ve alınan randevu sadece belirtilen tarihte geçerlidir. Ayrıca, randevu iptal etmek isterseniz aynı internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Adıyaman Belediyesi Para Yardımı
Adıyaman Belediyesi Para Yardımı

Adıyaman sosyal market sıra alma

Adıyaman Belediyesi ve AFAD iş birliğiyle kurulan sosyal marketlerden alışveriş yapabilmek için Adıyaman sosyal market randevu alma işlemini yapmanız gerekiyor. Randevu almak için https://market.adiyaman.bel.tr/ adresine girebilirsiniz. Randevunuzu oluştururken doğru T.C. Kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmelisiniz. Randevular her gün saat 20.00’de açılır ve belirli bir sayıya ulaştığında kapanır. Randevular sınırlı olduğu için ekran başında daha hızlı randevu almanız mümkün olabilir. Randevu saatinde markette bulunmanız ve kimlik ibrazı yapmanız gerekmektedir. Bir haneden sadece bir kişi randevu alabilir ve 15 günde bir yeni randevu talebi oluşturabilirsiniz. Randevu iptali için de https://market.adiyaman.bel.tr/ adresini kullanabilirsiniz.

Adıyaman Belediyesinden Öğrencilere 1.000 TL İle 3.000 TL Arası Destek Başvuruları Başladı Başvuru Formu!
Adıyaman Belediyesinden
Öğrencilere
1.000 TL İle 3.000 TL
Arası Destek Başvuruları Başladı
Başvuru Formu!

Adıyaman sosyal market telefon numarası

Adıyaman Sosyal Market için özel bir telefon numarası verilmemiştir. Ancak Adıyaman Belediyesi ile iletişime geçmek isterseniz 0 (416) 216 17 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz ve bilgi alabilirsiniz. Belediye yetkilileri Sosyal Marketler hakkında da size yardımcı olabilirler. Ayrıca randevuların https://market.adiyaman.bel.tr/ web sitesinden alınabileceğini yazımızda sizlere detaylı bir şekilde anlattık.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM –- TİKTOK


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu