Sosyal Hak ve Yardımlar

AF MI ÇIKTI: Açık Cezaevi İzinleri Uzatıldı mı? Mahkumlar İçin Yeni Karar Açıklandı! İşte Detaylar

Af Mı Geliyor? Mahkumlarda Son Durum Nedir? Denetimli Serbestlik ve Geçiş Süreci Başladı! Mahkumlara Denetimli Serbestlik Duyurusu Birçok Kişiyi Sevindirdi. Af Konusu Tekrar Gündeme Geldi. herkesin Aklındaki Soru Af Mı Geliyor? İşte Detaylar...

AF MI ÇIKTI: Açık Cezaevi İzinleri Uzatıldı
AF MI ÇIKTI: Açık Cezaevi İzinleri Uzatıldı

Af mı çıktı? Açık cezaevi izinleri uzatıldı. Bu durumda af mı çıktı sorusu son günlerde en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. Geçtiğimiz yıllarda pandemi izni nedeniyle uzun süre dışarıda kalan mahkumlar için Adalet Bakanlığı tarafından yeni bir karar açıklandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, denetimli serbestlik, açık ve kapalı cezaevlerindeki mahkumlar için alınan yeni tedbirleri sosyal medya hesabından duyurdu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen ve kabul edilen kanun teklifiyle ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Mahkum yakınları ise son dönemde genel af konusunda ortaya atılan iddiaları yakından takip etmekteydi. Peki, mahkumlar için af mı çıktı? İşte Adalet Bakanı Tunç’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ve kanun teklifinin detayları.

Mahkumların Durumu: Denetimli Serbestlik ve Geçiş Süreci

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Sosyal medyada son zamanlarda dolaşan genel af iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Twitter hesabından önemli açıklamalar yaptı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen kanun teklifiyle ilgili detayları paylaştı. Bu açıklamayla af beklentisi olan insanlar af mı çıktı heyecanına kapıldılar İşte, Bakan Tunç’un yaptığı açıklamalar:

Mahkumlara Denetimli Serbestlik Duyurusu

“Bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen kanun teklifiyle birlikte, 31 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla Covid-19 izninde bulunan ve denetimli serbestlik süresi 5 yıl veya daha az kalan mahkumlar, cezaevine geri dönmeden kalan sürelerini denetimli serbestlik altında tamamlayacaklardır.

Aynı şekilde, 31 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla kapalı ceza infaz kurumunda bulunan ve belirli bir süreyi bu kurumlarda geçiren mahkumlar, iyi halli olmaları şartıyla 3 yıl daha erken açık ceza infaz kurumuna geçiş yapabileceklerdir.

Ayrıca, bu hükümlüler, cezalarının süresine göre en az 3 ay açık ceza infaz kurumunda kalmaları şartıyla 3 yıl daha erken denetimli serbestlik hakkına sahip olabileceklerdir.

Kanun teklifi kapsamında, 31 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla denetimli serbestlikte olan ve izinli sayılan mahkumların yükümlülükleri ortadan kalkacaktır. Ancak, bu kişiler suç işledikleri takdirde doğrudan cezaevine gönderilecektir.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM // TİKTOK


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu