Sosyal Hak ve Yardımlar

Ağustos Ayında Zam Haberleri! Aile Destek Yardımına Zam Var Mı?

Sosyal Yardımlarda Zam Yapıldı, Yeni Ödemeler Ne Zaman? Aile Destek Programı ve Diğer Yardımlar Yüzde Kaç Zamlanacak? Evde Bakım Yardımında Yeni Gelişmeler!

Ağustos Ayında Zam Haberleri! Aile Destek Yardımına Zam Var Mı?
Ağustos Ayında Zam Haberleri! Aile Destek Yardımına Zam Var Mı?

Sosyal Yardımlarda Zam Yapıldı, Yeni Ödemeler Ne Zaman?

Ağustos Ayında Zam Haberleri: Temmuz ayı sosyal yardım ödemeleri hak sahiplerine iletilirken, zamlı ödemelerin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Aile Destek Programı ve çocuk yardımı ile elektrik tüketim desteği önceki günlerde hak sahiplerine iletilmişti. Yapılan ödemelerin ardından maaşlara zam yapıldığı biliniyor. Bu nedenle destek ödemelerinin zamlı olarak ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aile Destek Programı ve Diğer Yardımlar Yüzde Kaç Zamlanacak?

Özdemir Göktaş, yapılan zam nedeniyle destek ödemelerinin artacağını ve bu ödemelerin Ağustos ayı içerisinde hak sahiplerine iletilmeye başlanacağını belirtti. Özellikle Aile Destek Programı kapsamında yer alan desteklerde yüzde 30 oranında, çocuk yardımı ve elektrik tüketim desteğinde ise yüzde 15 oranında zam yapılabileceği düşünülmektedir. Bu zam oranlarıyla birlikte ailelerin daha fazla maddi destek alması hedefleniyor.

Evde Bakım Yardımında Yeni Gelişmeler!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Temmuz ayında da evde bakım maaşı ödemelerini gerçekleştirdi. Her ay düzenli olarak yüz binlerce kişiye ulaşan bu yardım, Ağustos ayında da 2 milyar 440 milyon TL olarak hesaplara yatırıldı.

Evde bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri, 4.336 TL tutarındaki bu yardımdan faydalanıyor. Bu ay Evde Bakım yardımının toplamda 567 bin vatandaşımız yararlanıyor. Bakanlık, engelli bireylerin temel haklarına tam olarak ulaşmaları için çalışmalarını sürdüreceğini ve hak temelli politikalar geliştireceğini belirtti.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM / TİKTOK


makale içeriği alt bilgi

2 Yorum

  1. Ptt devlet engelliler sosyal yardım kubar durdurun para maaş aylık para az olmuyor gibi özel sektör 40 69% 1.870 yüzü az yanlış gibi vatandaş Türkiye maaş iş fabrika sgk maaş güçlü 11.402tl fazla şükür ki 70% maaş 2.870 TL az problem ptt şube müdürü baksana sakın zam zam zam alooo o 🤲

  2. Merhaba , aile desteğe ne zammı , bizler zam beklerken 400tl kesmişler yakında borçlu da çıkarırlarsa hiç şaşmam ,, ben 68 yaşındayım kimsem yok benim bakım yardımına ihtiyacım varken verdikleri 1,250 tl den 400 tl kesmişler yazık ,, Sayın Derya Yanık bu konularda çok titizdi ,,,saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu