Sosyal Hak ve Yardımlar

Ağustosta Hak Sahiplerine Zamlı Ödeme Yapılacak! Evde Bakım Maaşı 5.098 TL Olacak

Temmuz Ayında Sosyal Yardım Ödemeleri Nasıl Gerçekleşti? Evde Bakım Maaşı Zamlı Tutarı Belli Oldu! Zamlı Evde Bakım Maaşı Ağustos Ayında İşte Detaylar...

Ağustosta Hak Sahiplerine Zamlı Ödeme Yapılacak
Ağustosta Hak Sahiplerine Zamlı Ödeme Yapılacak

Temmuz Ayında Sosyal Yardım Ödemeleri Nasıl Gerçekleşti?

Ağustosta Hak Sahiplerine Zamlı Ödeme Yapılacak: Temmuz ayında SED yardımı, Aile Destek Programı ödemeler ve evde bakım maaşı gibi sosyal yardım ödemeleri, toplumun farklı kesimlerindeki hak sahiplerine iletildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklamaları pek çok kişi tarafından yakından takip edilirken, zamlı sosyal yardım ödemelerinin tutarları da merak edildi.

Evde Bakım Maaşı Zamlı Tutarı Belli Oldu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, memur maaş katsayısına göre yapılan hesaplamalara göre evde bakım maaşının 5.098 TL seviyesine çıkacağını duyurdu. Bu zamlı tutar, milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor ve destek ödemelerinin güncel tutarları açıklandı.

Temmuz Ayında Evde Bakım Maaşı Ödemeleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, temmuz ayında 567 bin hak sahibine toplamda 2 milyar 440 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı ödedi. Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri bu destekten yararlandı. Bakanlık, engelli bireylerin temel haklarına ulaşmalarını desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Zamlı Evde Bakım Maaşı Ağustos Ayında Ödenecek

Ağustos ayından itibaren yüz binlerce hak sahibi, zamlı evde bakım maaşını alabilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, destek ödemelerini düzenli olarak yaparak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek. Engelli bireylerin eğitim, sağlık, güvenlik ve istihdam gibi temel haklarına ulaşmalarını sağlamak için hak temelli politikalar geliştirmeye devam edeceklerini belirtiyor.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM –- TİKTOK


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu