Sosyal Hak ve Yardımlar

Aile Bakanlığı Para Dağıtıyor! Faturasını Ödeyemeyene, Annelere ve Yaşlılara Veriliyor

Aile Bakanlığı Herkese Para Dağıtıyor-Sosyal Devlet Olma Yolunda İlerliyor. Elektrik Faturalarına Destek Oluyor. Diğer Yardımlar Nelerdir, Kimleri Kapsıyor?

Aile Bakanlığı Herkese Para Dağıtıyor-Sosyal Devlet Olma Yolunda İlerliyor

Aile Bakanlığı Herkese Para Dağıtıyor. Sosyal Devlet Olma Yolunda İlerliyor. Elektrik Faturalarına Destek Oluyor. Diğer Yardımlar Nelerdir, Kimleri Kapsıyor?

Aile Bakanlığı Para Dağıtıyor! Faturasını Ödeyemeyene, Annelere ve Yaşlılara Veriliyor
Aile Bakanlığı Para Dağıtıyor! Faturasını Ödeyemeyene, Annelere ve Yaşlılara Veriliyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sosyal devlet olma yolunda ilerleyen devlet olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi destek sağlamaktadır. Bakanlık, dar bütçeli vatandaşlar için çeşitli şartlar altında karşılıksız maddi ödemeler yapmaktadır.

Bunun yanı sıra giyecek, yiyecek ve yakacak gibi destekler de sunulmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, başvurularını ilettikleri takdirde sosyal yardımlardan faydalanma imkanına sahip olacaklardır.

Devlet Yardımı Elektrik Faturalarına Destek Oluyor

Elektrik faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar, Aile Bakanlığı’nın Sosyal Hizmetler birimine başvuruda bulunarak fatura desteği alabilmektedirler. Başvurular, bağlı olunan ilçenin Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına kolaylıkla iletilebilmektedir. Fatura desteği alabilmek için bireylerin belirlenen gelir şartlarını karşılaması gerekmektedir.

Verilen destek, hanede yaşayan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Eğer hanede 2 kişi yaşıyorsa, 125 kWh destek sağlanmaktadır. 4 kişi ise 125 kWh destek alırken, 5 veya daha fazla kişiye sahip aileler ise 150 kWh’lik destek almaktadır. Son güncellemelerle maksimum fatura desteği tutarı 260 lira olarak belirlenmiştir.

Diğer Yardımlar Kimleri Kapsıyor?

Aile Bakanlığı, tek doğumda birden fazla çocuk sahibi olan aileleri unutmamaktadır. Sağlanan maddi destekle bebeklerin beslenme ve diğer ihtiyaçları karşılanmaktadır. Vatandaşların bu destekten faydalanabilmesi için hanedeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3’te 1’inden az olması gerekmektedir. Ödemeler, 0-24 aylık tüm bebekler için ayrı ayrı yapılmaktadır.

Sosyal güvencesi olmayan 65 yaş üzeri vatandaşlar, kendileri ve eşleri için Aile Bakanlığı’na başvurduklarında yaşlılık aylığı almaya hak kazanabilmektedirler. Koşullara uygun olan vatandaşlar, 3 ayda bir maaşlarını alabilmektedirler. Ödemeler genellikle mart, haziran, eylül ve aralık aylarında gerçekleştirilmektedir.

Tüberküloz, SSPE gibi kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlar, belirlenen oranlarda maddi destekten faydalanabilmektedirler. Maddi destek, her yıl enflasyon oranlarına bağlı olarak artırılabilmektedir. Bu şekilde, hastalığı nedeniyle maddi yönden zorluk yaşayan vatandaşların yaşam kalitesinin artırılmasına destek sağlanmaktadır.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM//

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı resmi web sitesi: https://www.aile.gov.tr/sygm/sayfalar/aile-destek-programi/ yardımın detayları için ziyaret edin.


makale içeriği alt bilgi

6 Yorum

  1. merhaba ben sizden aile yardımı alıyordum artık bitmesine bir ay kaldı bu maaşı n tekrerdan yenilenmesini istiyorum gelir sıkıntısını çekiyoruz bu yardımı onaylanmanizi talep erz ederiz

  2. Bu bayram da azda olsa yüzümüz güler mi acaba???
    TR82 0006 2000 5440 0006 86** **
    Garanti bank Mehmet bi**

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu