Sosyal Hak ve Yardımlar

Aile Bakanlığından Açıklama: Bayram öncesi evde bakım maaşı yatan iller!

Aile Bakanlığından açıklama geldi bayramdan önce evde bakım maaşı yatan iller belli oldu. Evde bakım maaşım yatmış mı nasıl öğrenirim? e-devletten nasıl öğrenilir? SMS ile nasıl öğrenilir işte detayları...

Evde Bakım Maaşı ve Ödeme Tarihleri

Aile Bakanlığından açıklama geldi bayramdan önce evde bakım maaşı yatan iller belli oldu. Evde bakım maaşım yatmış mı nasıl öğrenirim? e-devletten nasıl öğrenilir? SMS ile nasıl öğrenilir işte detayları…

Aile Bakanlığından Açıklama: Bayram öncesi evde bakım maaşı yatan iller!
Aile Bakanlığından Açıklama: Bayram öncesi evde bakım maaşı yatan iller!

Her ayın 15-31’i arasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yatırılan evde bakım maaşı bayramdan önce yatacak mı merak ediliyor. Evde bakım aylığı, devlet tarafından evde bakıma muhtaç, hasta, engelli ya da yaşlı vatandaşlara her ay bakım ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ödenmektedir.

Bu ödemelerin ne zaman yapıldığını öğrenmek için e-Devlet veya SMS kullanabilirsiniz. Şimdi, evde bakım maaşının yatıp yatmadığını ve ne zaman yatacağını öğrenelim. Ayrıca, evde bakım aylığının yattığı illeri de listeleyeceğiz.

Evde Bakım Maaşının Yatma Durumu ve Tarihleri

Haziran 2023 itibarıyla evde bakım maaşı ödemeleri devam etmektedir. Temmuz ayında asgari ücrete gelen ara zammın ardından, Ağustos ayı itibarıyla yeni evde bakım maaşı 5 bin 656 TL olarak hesaplara yatırılacaktır.

Evde bakıma muhtaç, hasta, engelli ya da yaşlı vatandaşlara, bakım raporu doğrultusunda ve bakım ihtiyacı olan bireyin ikamet ettiği yerde ödeme yapılmaktadır. Evde bakım maaşının yattığı tarihler ve bayram öncesinde yatıp yatmayacağıyla ilgili cevapları bulalım.

EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI, NE ZAMAN YATACAK HAZİRAN 2023?

Engellinin vasisi veya bakımını yürüten aile ya da akrabasına verilen engelli maaşları her ayın 15’i ile 31’i arasında yatırılmaktadır. Haziran ayında ise evde bakım maaşı henüz yatmamıştır.

EVDE ENGELLİ BAKIM AYLIĞI SORGULAMA

Evde Bakım aylığı ödemelerini e-Devlet kapısı üzerinden veya SMS yoluyla sorgulayabilirsiniz. Evde bakım maaşını e-Devlet üzerinden sorgulamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizle giriş yapın.
  2. Arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın.
  3. Açılan sayfada maaş ödemesiyle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.
  4. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında yer almaktadır.
İlginizi Çekebilir  Engelli Temsilcileri Meclis Önünde Eylem Yaptı!

e-DEVLET ÜZERİNDEN EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HAZİRAN 2023

  1. Zonguldak
  2. Balıkesir
  3. Ankara
  4. Samsun
  5. Adana
  6. Tokat

Bu listede yer alan illerde evde bakım maaşının yatırıldığı bilinmektedir. Diğer iller için ayrıntılı bilgilere yukarıda açıklanan yöntemleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDİN

https://www.instagram.com/engellilerdostucom/

https://www.tiktok.com/@engellilerdostu.com

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı resmi web sitesinden daha detaylı öğrenmek için: https://www.aile.gov.tr/sygm/sayfalar/aile-destek-programi/ linkine tıklayın.

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu