Güncel

Aile Destek Paketi Ödemeleri 2023: Aile Destek Paketi Uzatılacak mı?

Aile Destek Programı Ödeme Tarihleri değişti mi ödeme tarihleri uzatıldı mı vatandaşlık maaşına geçilecek kimler faydalanacak. Haziran ayı ödemeleri hesaplara yattı mı?

Aile Destek Programı Ödeme Tarihleri

Aile Destek Paketi Ödemeleri 2023: Aile Destek Paketi Uzatılacak mı?
Aile Destek Paketi Ödemeleri 2023: Aile Destek Paketi Uzatılacak mı?

Aile Destek Paketi ödemeleri her ay düzenli olarak gerçekleştirilmekte ve Haziran ayı için de merak edilmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın yaptığı açıklamaya göre, yardım ödemesinin ne zaman hesaplara yatırılacağı ve destek programının devam edip etmeyeceği sorgulanmaktadır.

Ayrıca, vatandaşlık maaşı konusunda da bir değişiklik olup olmayacağı da merak edilmektedir. İşte Aile Destek Paketi ödeme tarihleri hakkında detaylar…

Aile Destek Programı Ödeme Tarihi

Aile Destek Programı ödemeleri son aylarına gelmiştir. Normal şartlar altında Temmuz ayı itibarıyla sona erecek olan Aile Destek ödemelerinin uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu olmuştur. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı açıklamada “Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ay hanelere toplam 4,5 milyar TL ödeme gerçekleştirdik” ifadelerini kullanmıştır. Peki, Aile Destek Paketi uzatıldı mı? Ne zaman bitecek ve ödemeler yapıldı mı? İşte güncel bilgiler…

Haziran Ayı Aile Destek Ödemeleri Yattı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4,5 milyar TL ödeme yapıldığını bildirmiştir.

Bakan Göktaş, sosyal refah paylaşımını önde tutan bir bakış açısıyla arz odaklı sosyal yardım sistemini sürdürdüklerini ifade etmiştir. Türkiye Aile Destek Programı’nın bu anlamda bir örnek olduğunu belirtmiştir.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler hakkında bilgi veren Bakan Göktaş, “Programımızın başlangıcından bu yana hanelerimize sağladığımız destek tutarı 35 milyar TL’yi aşmıştır” demiştir.

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı’ndan 3,5 milyon hanenin yararlandığını ve hanelere gelirlerine göre 850 TL ile 1.250 TL arasında destek verdiklerini ifade etmiştir. Ayrıca, ihtiyaç sahibi hanelere yönelik sağladıkları desteğin devam ettiğini ve bu ay içinde toplam 4,5 milyar TL ödeme gerçekleştirildiğini söylemiştir.

Aile Destek Ödemeleri Ne Zaman Bitecek?

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre:

“850 ile 1.250 TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecektir. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı Haziran ayı için yapılacak olup, bu dönemi takip eden Temmuz ayında ödeme gerçekleştirilecek ve söz konusu destek programı sona erecektir.”

SOSYAL YARDIMLARDAN HABERDAR OLMA İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDİN https://www.instagram.com/engellilerdostucom/

https://www.tiktok.com/@engellilerdostu.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu