Sosyal Hak ve Yardımlar

Aile Destek Programı Uzatıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Müjdeli Haber!

Cumhurbaşkanından Aile Deste Proğramı Alanlara Müjde Geldi! Yıl Sonuna Kadar uzatılan Aile destek Paketine Yeniden Başvurulacak mı? Ne Zamana Kadar Uzatıldı? İşte Detaylar...

Aile Destek Programı Uzatıldı: Türkiye’de milyonlarca ailenin faydalandığı Aile Destek Programı’nın süresiyle ilgili beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında, Aile Destek Programı’nın uzatılacağı ve bu yıl da devam edeceği müjdesi verildi.

Aile Destek Programı Uzatıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjdeli Haber!
Aile Destek Programı Uzatıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Müjdeli Haber!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada Türkiye Aile Destek Programı’ndan bugüne kadar 3,7 milyon ailenin faydalandığını ve ailelere 35 milyar liralık destek ödemesi yapıldığını belirtti. Ayrıca, programın başarıyla yürütüldüğünü vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl da Aile Destek Programı’nın devam ettirileceğini ve ailelere sağlanan destek ödemelerinin devam edeceğini ifade etti.

Aile Destek Programı’nın uzatılmasıyla birlikte, maddi zorluklarla mücadele eden ailelerin bu destekten yararlanmaya devam edeceği belirtildi. Program sayesinde ailelerin ekonomik güçlüklerini hafifletmek ve sosyal refahlarını artırmak hedeflenmektedir.

Aile Destek Programı‘ndan faydalanmak isteyen aileler, başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden veya ikametgah adreslerinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapabilecekler. Başvuru süreci ve başvuru şartlarıyla ilgili detaylı bilgilere ilgili kaynaklardan ulaşabilirsiniz.

Aile Destek Programı’nın uzatılmasıyla birlikte, Türkiye’de ailelere yönelik sosyal destek politikalarının önemi bir kez daha vurgulanmış oldu. Hükümetin ailelere sağladığı desteklerin artarak devam etmesi, toplumun refahını ve sosyal uyumunu güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir.

Aile Destek Programı’na Nasıl Başvurulur?

 1. e-Devlet Kapısı üzerinden başvuru yapmak isterseniz, e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet kimlik doğrulama yöntemlerinden biriyle giriş yapabilirsiniz.
 2. e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kutusuna “Aile Destek Programı” yazabilirsiniz. Karşınıza çıkan sonuçlar arasından “Aile Destek Programı Başvurusu” seçeneğini tıklamanız gerekmektedir.
 3. Başvuru sayfasında istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda genellikle aile bilgileri, gelir durumu, sosyal güvence durumu gibi bilgiler talep edilmektedir.
 4. Başvuru formunu doldurduktan sonra ilgili düğmeye tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz alındıktan sonra başvuru sonucu hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Alternatif olarak, başvuru işlemini ikametgah adresinizin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bizzat giderek de gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfların adres ve iletişim bilgilerini ilgili kaynaklardan veya yerel yönetimlerden öğrenebilirsiniz.

Başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken nokta, başvuru şartlarını karşıladığınızdan emin olmanızdır. Türk vatandaşı olmamanız, Mavi Kart sahibi olmanız, yerleşim adresinizin yurt dışında olması, 18 yaşından küçük olmanız veya hane içinde belirli nitelikte çalışan kişilerin bulunması başvurunuzun değerlendirmeye alınmamasına neden olabilir.

Başvuru süreci ve detayları hakkında daha fazla bilgi almak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesini veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nı ziyaret edebilirsiniz.

Unutmayın, başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması sürecinde yetkililer tarafından gerekli kontroller yapılmaktadır. Başvurunuzun sonucunu takip etmek için ilgili kanalları düzenli olarak kontrol etmeniz önemlidir.

Alile Destek Proğramı Uzatıldı Yeni Başvuruya Gerek Var mı?

Aile Destek Programı‘nın uzatılmasıyla birlikte, yeni başvuru yapmanıza gerek yoktur. Programın süresi uzatıldığı için mevcut başvurularınız devam edecektir. Başvurunuz daha önce kabul edildiyse ve programdan faydalanıyorsanız, ödemelerinizin devam edeceği belirtilmiştir. Yani, başvurunuzun yeniden yapılmasına ihtiyaç yoktur.

Aile Destek Programına Zam Yapılacak mı?

Cumhurbaşkanının yeni açıklamasına göre, 2023 sonuna kadar aile destek programı uzatılacak. Tüm maaşlara zam yapıldığı halde, şu ana kadar aile destek programına herhangi bir zam yapılmadı. Tüm bu zam dönemlerinden sonra, aile destek programına da zam yapılmasını beklemekteyiz. Eğer siz de bizim gibi aile destek programının zamlanmasını istiyorsanız, bu yazımıza yorum yaparak bizi destekleyebilirsiniz.

Aile Destek Programı ve Önemi

Aile destek programı, ailelere maddi destek sağlayan bir sosyal yardım programıdır. Bu program, ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik olarak yardımcı olmayı hedefler ve çeşitli sosyal yardımlar sunar. Aile destek programı, ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamalarına ve yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olur.

Aile Destek Programının Zamlanması İçin Destek Bekliyoruz

Bizler, aile destek programının zamlanmasını isteyen birçok kişi olarak, hükümetten bu konuda adımlar atmasını beklemekteyiz. Ailelerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve günlük yaşamlarını sürdürebilmeleri için aile destek programının güncellenmesi ve zamlanması gerekmektedir.

Eğer siz de aile destek programının zamlanmasını istiyorsanız, bu yazımıza yorum yaparak bizleri destekleyebilirsiniz. Toplum olarak birlikte hareket ederek, aile destek programının iyileştirilmesi için güçlü bir ses oluşturabiliriz.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM /// TİKTOK


makale içeriği alt bilgi

81 Yorum

 1. Merhaba , ben 65 yaş aylığı alıyorum fakat hiçbir bayram bayram ikramiyesi verilmiyor bizlere , hiçbir gelirim yok ,, 16 sene birişyerinde çalıştım sigortamı yatırmamışlar ,2016 yılından beri mahkemem devam ediyor , 65 yaş aylığı alanlara niye bayram ikramiyesi verilmiyor ,,
  Saygılarımla ..

 2. Aile destek uzatıldığı için çok mutluyuz ben Cumhurbaşkanımizin kayıtsız kalmayacağına emindim sağolsun artan gıda fiyatları belimizi büker oldu zamlanmasi harika olurdu bu konuda da yanlız birakipmayacagimiza eminim

  1. depremzedeyim aile destek maaşından geçiyorum yaş 56 3çoçuk var onlarda küçükler maaşa zam yapın lütfen saygılarımla.

 3. Benim aile destek bu gün redelmiş fesedilmiş ben 3 yıldır tedavi görüyorum çalışamıyorum yeşil kartlıyım ev sahibi evden çıkarıyor 5.500 tl den düşük ev kiraları yok okula giden çocuğum var ölmeye bile düşünüyorum çok zor durumdayım bir çadır rica ediyorum bir çadır kurun oğlumla bana onda yaşayalım ev tutacak durumum yok ne olur sesimi duyun Allah rızası için

 4. Aile destek yardımı zamlansin asgari ücretin zamlanmasiyla memur maaşları zamlanmasiyla herşeye zam neden aile desteği programı na zam yok aile destek programına zamlansin

  1. #AİLEDESTEKZAM
   #AİLEDESTEKZAM
   #AİLEDESTEKZAM
   #AİLEDESTEKZAM
   #AİLEDESTEKZAM
   #AİLEDESTEKZAM
   #AİLEDESTEKZAM
   #AİLEDESTEKZAM
   #AİLEDESTEKZAM

 5. Hayat çok pahalı lütfen aile destek ödemesine zam yapılsın çocuklarım var ücüde çok küçük herşey çok pahalı

 6. Hayat çok pahalı lütfen aile destek ödemesine zam yapılsın çocuklarım var ücüde çok küçük herşey çok pahalı

 7. Hayat çok pahalı lütfen aile destek ödemesine zam yapılsın çocuklarım var ücüde çok küçük herşey çok pahalı

 8. Aile destek zamlansin lütfen hayat çok pahalı ufakta olsa çocuklarımızın ihtiyacı görülüyor Allah razı olsun

 9. Aile destek ödemesi zamlansin inşallah hayat cok pahali destek iyi geliyor tsk ederiz allah razı olsun

 10. Herşey çok pahalı devlet büyüklerimizden rica ediyorum aile desteke zam yapılsın lütfen 🙏 ayrıca uzatıldığı içinde çok teşekkür ederim Allah razı olsun🙏

 11. Kirada oturuyorum kiram 3.milyar evim sobalı iki tane çocuğum var biri okula gidiyo diğeri ise küçük maddi durumum yok sizden nakdi yardım istiyorum Allah razı olsun sizden bana yardım edin

 12. Saygı değer büyüklerim öncelikle Allah sizi başımızdan eksik etmesin Allah devletimize zeval vermesin ben iki engelli çocuk babasıyım siz saygıdeğer büyüklerimizden olmasa bizim halimiz nice olur her türlü desteği veriyorsunuz Allah sizden razı olsun aile destek paketi zamlansın bide pahalılık dursun altık gelir gideri karşılasamıyor herşey için çok teşekkür ederim

 13. Aile destek zamlansin temmuz ödemesinde yüzümüz gulsun sayın cumhurbaskanim biz sizin yanınızda olduk sizde bizim yanımızda olun birazcık olsun rahatladık zamlansin

 14. Aile destek zamlansın lütfen çok ihtiyacımız depremzedeyiz her şeyimizi kaybettik hiç bişeye yetişemiyoruz eşim iş bulamıyor çok zor durumdayız

 15. Aile destek zamlansın çok ihtiyacımız var her şey çok pahalı eşim iş bulamıyor hiç bişeye yetişemiyoruz depremzedeyiz her şeyimizi kaybettik sesimiz duyulsun lütfen

 16. lütfen zam yapılsın aldığımız destek ödemesi ilaç gibi geliyor ama yetmiyor deprem bolgesindeyim iş yok 3 çocuk var 56 yaşındayım lütfen zam yapilsin reisimize bildirin saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu