Sosyal Hak ve Yardımlar

Aile Destek Yardımı Alanlar Bu 5 Yardımı da Alabilirler

Aile Destek Programı, ihtiyaç sahibi ailelere 2022-2023 yılları arasında en fazla 12 ay süreyle aylık 850 ile 1250 TL arasında değişen tutarlarda nakdi yardım sağlayan bir sosyal yardım programıdır. Bu programın yanında, aile destek yardımı alanlar başka hangi yardımlardan yararlanabilir?

Şartlı Sağlık ve Eğitim Yardımı

Aile destek yardımı alanlar şartlı eğitim yardımı da alabilirler. Sosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere, çocukların örgün eğitime devam etmeleri ve okulun açık olduğu aylarda bir ay içerisinde 4 günden fazla devamsızlık yapmamaları şartıyla, “Şartlı Eğitim Yardımı” yapılmaktadır. Aile destek alan aileler bu yardımdan faydalanabilirler.

Aile Destek Yardımı Alanlar Bu 5 Yardımı da Alabilirler
Aile Destek Yardımı Alanlar Bu 5 Yardımı da Alabilirler

Aile Destek Yardımı Alanlar Gıda Yardımı Alabilirler

Gıda yardımı, ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda malzemeleri veya gıda kartları şeklinde verilen bir sosyal yardım türüdür. Gıda yardımının miktarı ve sıklığı, ailelerin durumuna ve bölgesel ihtiyaçlara göre değişebilir. Aile destek yardımı alan haneler, gerekli şartları sağladıkları takdirde gıda yardımından da faydalanabilirler.

Aile Destek Yardımı Alanlar SED Yardımı Alabilirler

 Sosyal Ekonomik Destek (SED) yardımı, ihtiyaç sahibi ailelere veya bireylere verilen bir nakdi yardım türüdür. SED yardımının amacı, ailelerin veya bireylerin sosyal hayata katılımını, istihdam edilebilirliğini ve gelir düzeyini arttırmaktır. SED yardımının miktarı ve süresi, ailelerin veya bireylerin durumuna göre belirlenir. Aile destek yardımı alan haneler veya bireyler, SED yardımına da başvurabilirler.

Barınma Yardımı Alabilirler

 Barınma yardımı, ihtiyaç sahibi ailelere veya bireylere kira, elektrik, su, doğalgaz gibi barınma giderlerini karşılamak için verilen bir nakdi yardım türüdür. Barınma yardımının miktarı ve süresi, ailelerin veya bireylerin durumuna ve bölgesel fiyatlara göre belirlenir. Aile destek yardımı alan haneler veya bireyler, barınma yardımına da başvurabilirler.

Eğitim Yardımı Alabilirler

 Eğitim yardımı, ihtiyaç sahibi ailelere veya bireylere eğitim masraflarını karşılamak için verilen bir nakdi veya ayni yardım türüdür. Eğitim yardımı, öğrencilere okul ücreti, servis ücreti, yemek ücreti, burs, özel ders gibi eğitim harcamalarını karşılayabilir. Eğitim yardımının miktarı ve sıklığı, öğrencilerin eğitim seviyesine ve başarısına göre değişebilir. Aile destek yardımı alan hanelerdeki öğrenciler, eğitim yardımından da faydalanabilirler.

Aile Destek Programı alan aileler, ihtiyaçlarına ve koşullarına bağlı olarak farklı yardımlardan da faydalanabilirler. Bu yardımlar, ailelerin yaşam kalitesini artırmaya ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik önemli destekler sunmaktadır. Aile destek yardımı alanlar, bu yardımları talep etmek ve başvurmak için ilgili kurumlarla iletişime geçebilirler.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / news.google.com

3.5/5 - (4 {Oy})

makale içeriği alt bilgi

4 Yorum

  1. Merhaba benim evim kira üç çocuğum var üçüde öğrenci sizden kendim için değil çocuklarım için ögrenci yardımı istiyorum

  2. Ben çok Zor durumdayım eşimle boşanma aşamasındayiz ailemle yaşıyorum Bir kızım var okutamiyorum kızımın okul ihtiyaçlarıni bile gideremiyorum çok çok mağdurum defalarca başvuru yaptığım halde kimse ilgilenmiyor çok çok acil destek bekliyorum teşekkürler

  3. Benim ayle destek iptal edildi muhtaç olmama nedeni ile diye ellktik yardımımda iptal edildi başka bir yardım alma nedeni diye bı yardım var bir ayı geçi hala teslim edilebilir diyo ama hala bı yardım fln almadım ayle destek ve ellktik yardımı için ne yapmam gerekiyor gelirimde bı değişiklik yok hala aynı evin kira

  4. Merhaba ben depremzedeyim kalacak yerim olmadigi icin baska sehire yerlesmek zorunda kaldim tum ailemi depremde kaybettim kimsem kalmadi eşimden ayrıyım. 3 tane çocugum var üçüde okula gidiyor evim kira sadece rahmetli babamin emekli maasinin 3te 2 ni aliyorum cok zor durumdayim barinma ve eğitim desteğinden yararlanmak istiyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu