Sosyal Hak ve Yardımlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: Dar Gelirlilere ve Çocuğu Olana Sosyal Yardım Desteği Başlattı! Hemen Başvur!

Aile Destek Programı İle İhtiyaç Sahibi Ailelere Düzenli Ödemeler Yapılmaya Başlandı. Çocuk Yardımları VE birçok Yardımlar Yapılacak...

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile Destek Programı çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak destek ödemeleri yapmaktadır. Bu destek programı kapsamında, aylık olarak 850 TL ile 1.250 TL arasında değişen ödemeler yapılmaktadır.

Destek ödemeleri, hane içindeki kişi başına düşen aylık gelire göre belirlenmekte olup, program dahilinde elektrik tüketim desteği ve çocuk bileşeni desteği gibi farklı destekler bulunmaktadır. Bu nedenle birçok kişi, bu desteklerle ilgili araştırmalar yapmaktadır.

Çocuk Desteği Ödemeleri Nelerdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Haziran ayı içerisinde Aile Destek Programı ödemelerini Kurban Bayramı öncesinde hak sahiplerine iletti. Bu kapsamda çocuk bileşeni desteği de verildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Desteğimizden yararlanan ailelere çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz.

Çocuk Destek Bileşeni kapsamında ailelere aylık 350 TL ile 650 TL arasında ilave destek sağlıyoruz. Ayrıca, Elektrik Tüketim Desteği ile aylık 110 TL ile 221 TL arasında ödeme yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çocuk Desteği Miktarları

Aile Destek Programı çerçevesinde, hane içindeki kişi başına düşen aylık gelire göre ödemeler yapılmakta ve çocuk desteği de çocuk sayısına göre belirlenmektedir. Çocuk sayısına göre destek ödemesi miktarları aşağıdaki gibidir:

  • 1-2 çocuklu ailelere: 350 TL
  • 3 çocuklu ailelere: 450 TL
  • 4 çocuklu ailelere: 550 TL
  • 5 ve daha fazla çocuğu olan ailelere: 650 TL

Aile Destek Programı Ödemeleri

Aile Destek Programı ödemeleri, Haziran ayında dar gelirli kişilere iletildi. Bu ödemeler, 850 TL’den başlayarak 1.250 TL’ye kadar yükselen destek miktarlarını içermektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, destek ödemeleri hakkında yaptığı açıklamada, “İhtiyaç sahibi ailelere yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu ay içerisinde Türkiye Aile Destek Programı kapsamında toplamda 4,5 milyar TL ödeme gerçekleştirdik.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. news.google.com/


makale içeriği alt bilgi

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu