kömür yardımı

Aksaray Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu!

Aksaray Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Aksaray Belediyesi Kömür Para Desteği! Aksaray Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu! Aksaray Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Aksaray Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Sosyal hayatta gelir gider dengesi yetersiz olduğunda masraflar karşılanamaz ve ek bir yardıma ihtiyaç duyulur. Şehirlerde, köylerde ve kasabalarda ihtiyaç sahipleri Aksaray Belediyesi kömür yardım başvurusu konusunu araştırarak fatura yardımı, kömür yardımı, gıda yardımı ve kırtasiye yardımı gibi konularda taleplerde bulunuyor.

Aksaray Belediyesi Kömür Yardım
Aksaray Belediyesi Kömür Yardım

Yardım konusunda dikkat çeken konulardan biri de kömür konusudur. Aksaray ve çevresinde kömürle ısınan bütün aileler için belediye tarafından kömür yardımı yapılarak ısınma problemi giderilmektedir.

Isınma giderinin karşılanması için doğalgaz fatura yardımının yanı sıra evi kömürle ısınanlar için de kömür yardımı yapılmaktadır. Kömür yardımına başvuru işlemleri diğer kategorilerde olduğu gibi başvuran kişinin elde ettiği kazanç hesap ediliyor.

Yapılan hesaplamalarda standart geçim seviyesi altında olan başvuru sahiplerine kömür yardımı yapılıyor. Kömür yardımında en önemli konulardan biri de başvuru sahibinin on sekiz yaşını doldurmuş olması gerekiyor. 

Aksaray Belediyesi Kömür Para Desteği

Belediye kömür yardımı kategorisinde doğrudan adrese kömür gönderiyor. Başvuruda kömür almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerinin adresine kamyonla kömür gönderiliyor. Aksaray Belediyesi kömür para desteği ile kış aylarında kömür ile ısınan fakirler için yardım yapılıyor. 

Yardımlaşmanın insanlar arası ilişkilerde önemli bir yere sahip olduğu toplum hayatında fakirlerin unutulmaması gerekiyor. Aksaray Belediyesi, Aile ve Sosyal Bakanlığı ile irtibatlı bir şekilde hareket ederek yardım yapıyor. Yardımlarda Aile ve Sosyal Bakanlığının belirlediği kurallar çerçevesinde hareket ediliyor. 

Aksaray Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Kışa girmeden kömür almak isteyen bütün ihtiyaç sahibi vatandaşlar e-devlet sosyal hizmetler yardım başvuru işlemini gerçekleştirir. Başvuru için e-devlet şifresi alınır ve PTT’nin verdiği şifre ve T.C numarasıyla e-devlete girilerek başvuru yapılır. Başvuru sonrasında ‘başvuran kişinin’ geliri yetersiz görülürse yardım yapılır. 

Başvurularda gelirin yetersiz olup olmadığı Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre değerlendirilir. Her yıl enflasyon ve diğer masraflar hesap edilerek, ‘bir ailenin geçinebileceği gelir miktarı’ belirlenir.

Bu gelir miktarı altında geliri olanlar ‘ihtiyaç sahibi’ olarak sisteme geçer. Aksaray Belediyesi kömür yardım başvuru formu dolduran herkes değerlendirmeye alınır. Değerlendirmeye alınanlar içerisinden geliri standartların altında olan ailelere yardım yapılır.

Aksaray Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Yakacak olarak kömür kullanan ailelerin kömür yardımı alabilmesi için ne gibi şartlar gerekiyor, Aksaray belediyesi kömür alma şartları nelerdir? Kömür yardımı alma şartları şu şekildedir:

  1. Başvuran kişi ailesinin adına başvurur ve yaşı 18 olmalıdır. Başvurularda on sekiz yaş sınırdır ve aileyi temsilen başvuru yapılır. 
  2. Aileden bir kişi başvuru yapınca diğer kişiler başvuru yapamaz. Yardım aile bireylerine yapılır. 
  3. Başvuru sonuçlanmadan yeni bir yardım başvurusu yapılamaz ve her hangi bir işlem yapılmaz. 
  4. Başvuru e-devlet veya Aksaray Belediyesi yardım bürosundan yapılabilir. Bunun yanı sıra valilik, kaymakamlık ve sosyal hizmetler müdürlüğü gibi resmi kurumların ilgili birimleri vasıtasıyla başvuru yapılabilir. Kurumlarda da e devletteki gibi form verilir ve bu form ile başvuru kabul edilir.
  5. Başvuru olmadan kömür yardımı alınamaz ve başvuru sonunda geliri yetersiz görülen kişilere kömür yardımı yapılır.
  6. Kömür yardımının en önemli şartı ise evde doğalgaz tesisatının olmamasıdır. 
  7. Başvuru işlemlerinden önce başvuran kişi Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını, telefon nosunu, iban numarasını, elektrik ve su abone numarasını hazır bulundurmalıdır. İnternet varsa internet abone nosu da hazır olmalıdır.
  8. Evin diğer bireylerinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası da hazır bulundurulmalıdır. Başvuru adresleri www.turkiye.gov.tr ve https://www.aksaray.bel.tr adresleridir. 

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR // news.google.com///

İlgili Başlıklar;

Kömür yardımı!

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı yardım başvurusu!


makale içeriği alt bilgi

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu