Sosyal Hak ve Yardımlar

Alo 170 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Hattı Nedir

Alo 170 Nedir , Kimler Yararlanır

 

Ülkemizdeki çalışan yurttaşların derhal derhal her çeşitli iş kanunu, sosyal haklar, kanuni prosedürler, gibi konularda dayanak vermek hedefiyle hareketlerini gösteren ALO 170, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hedefiyle haftanın bütün günleri ve 24 saat canlı dayanak vermeye devam ediyor.

ALO 170 nedir

ALO 170 Destek hattı
ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi ilk kere 15 Kasım 2010 tarihinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

alo 170 nedir

Alo 170 Nedir ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yönünden yapılan canlı bir destekhattıdır. Vatandaşlara hayat sürdürdükleri problemlere dair ayrıntılı bir şekilde brifing yaparak problemini çözüme ulaştırmak hedefiyle hizmet vermektedir. Telefon hattı yardımıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu ila desteklenen ALO 170 ila vatandaşlara İŞKUR, SGK, AÇSHB ve MYK mevzuatlarıyla alakalı her çeşitli bilgi ve desteği vermektedir.

ALO 170 Telefon Hattı Ücretli mi?

Etkili ve verimli bir şekilde hareketlerini sürdürmeye devam eden ALO 170 dayanak hattı durağan hat tarifelerine göre ücretlendirme yapılmaktadır. Buna göre ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı canlı dayanak hattı ortalama 6 dakikalık bir canlı dayanak görüşmesi hedefiyle aşağı yukarı 3,5 TL gibi bir tutar öngörülüyor.

Alo 170 Nasıl Hizmet Verir?

ALO 170, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu yönünden hizmete yayılan bütün konularla alakalı olarak çözüm merkezli brifing yapıyor.

ALO 170 hattını aradığınızda sizleri konusu ile ilgili yetkin ekipler en doğru şekilde yönlendirerek bilgilenme yapıyor. Genel olarak hemen talepler sonuçlandırılıyor. Ancak ender dahi olsa birtakım hallerde hemen çözüm üretilemediği vakitlerde resmi olarak kuruluşlarla iletişime geçiliyor ve en geç 3 iş günü içinde talepler yanıtlanıyor.

alo 170

Alo 170 Hizmetleri Nelerdir?

ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi dayanak hattı ila SGK, İŞKUR, ÇSGB ve MYK ila alakalı olarak her çeşitli bulguyu alabilmeniz muhtemel olabilir.

İş yeriniz yönünden ödenmeyen normal çalışma ücretleriniz ve çok mesai ücretleriniz hedefiyle şikayetlerinizi iletebilirsiniz.
Emeklilik tarihinizi öğrenmeniz muhtemel. Bunun hedefiyle yalnızca TC. Kimlik numaranız ila dayanak temin edebilirsiniz.
Kayıt dışı çalışanlar hedefiyle şikayetlerinizi ALO 170 vasıtasıyla iletebilmeniz muhtemel olabilir.
Ayrıca ALO 170 dayanak hattını kullanarak anlaşmalı boşanma şikayetinizi iletebilirsiniz.
Aldığınız rapor eder hedefiyle rapor ücretinizin ne vakit hesabınıza geçebileceğini öğrenebilirsiniz


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu