Güncel

Alo 183 Sosyal Destek Hattı Nedir?

Alo 183 Sosyal Destek Hattı, Alo 183 Sosyal Destek Hattı Hangi Durumlarda Aranır?

Alo 183 Sosyal Destek Hattı

Alo 183 sosyal destek hattı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, vatandaşların sorunlarına daha kolay ulaşmak ve o sorunlarla alakalı oluşturulmuş olan çözüm önerilerini daha hızlı ve etkin şekilde çözmek maksadı ile kurulmuştur.

Vatandaşların, bireysel ve ailesel sorunları ile yakından ilgilenmeyi amaçlayan bu hat aracılığı ile pek çok sorunun çözümü sağlanmaktadır. Doğrudan bakanlık ile iletişime geçmenin de bir çözüm olduğu bu platformda, daha kolay ulaşılabilir tarzda bir şikayet bildiriminin olması, büyük bir avantaj oluşturacaktır. Vatandaşların her türden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını ilgilendiren sorunlarına çözüm arayışında olan bu destek hattını hem arayabilir hem de mesaj bırakabilirsiniz. Geri dönüşler hızlı ve etkili şekilde olacaktır.

alo 182 nedir

Alo 183 Sosyal Destek Hattı Hangi Durumlarda Aranır?

Alo 183 sosyal destek hattı pek çok problemin çözümü amacıyla aranabilecek telefon numaralarından bir tanesidir. Başlıca Alo 183’ü arama nedenlerini sıralarsak;

  • Herhangi bir vatandaşın; gördüğü ya da tanık olduğu bir istismar olduğunda Alo 183 aranarak bildirim yapılabilir.
  • Yine ihmaller de Alo 183 kapsamına giren ve bakanlığı doğrudan ilgilendiren konulardandır.
  • Aile içi şiddet gibi çok önemli bir konuyla da yine bu hat ilgilenebilir. Sadece kendi ailenizde değil, tanık olduğunuz başka bir ailede de şiddet gördüğünüz takdirde; bu numarayı arayıp ya da mesaj bırakıp sorunu bildirebilirsiniz.
  • Sosyal yardımlardan olan hasta bakım aylığı, engelli aylığı gibi konularda da sorularınız varsa; Alo 183 bu sorulara da cevap niteliğinde bir servis olarak karşınıza çıkmaktadır.

Özetleyecek olursak; Alo 183 Sosyal Destek Hattını aramak için; sosyal ya da ailesel sorunlar ve sorular yeterlidir. Her türden hizmeti; güler yüzlü ve iletişimi yüksek personel tarafından alacağınız bu sistemde çözüm direkt olarak sağlanacaktır.

İlgili personelin yetersiz kaldığı durumda, sorunun çözümü için daha yetkili bir kişiye aktarılacaksınız. Sorununuzun çözümü bulunana kadar süregelen bu süreç içerisinde, kendinizi oldukça güvende hissetmeniz oldukça mühimdir. Sosyal destek hattının da amaçlarından bir tanesi bu güven duygusunu daha da geliştirmektir.

alo 183 neden aranmıyor

Alo 183 Sosyal Destek Hattını Ne Zaman Arayabilirim?

Alo 183 sosyal destek hattı üzerinden bir şikâyet, öneri, talep ya da soru işlemi yapacaksanız; 7 gün 24 saat açık olan bu hat üzerinden bildirim sağlayabilirsiniz. Kürt vatandaşlarımız için Kürtçe bilen personeller, ülkemizdeki Suriyeli insanlar için de Arapça bilen personeller ile her türden iletişim sağlanmasından bahsetmek mümkün olmaktadır.

Buna ek olarak eğer konuşma engeli olan bir vatandaşımız iseniz de 0549 381 01 83 numaralı telefondan görüntülü konuşma ile isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hafta içinde sabah 08:00 ile 24:00 arasında bu görüntülü aramayı yapabilirsiniz. Cumartesi günleri de yine akşam saat 17:00’ye kadar görüntülü olarak şikayetinizi bildirebilirsiniz.

Her türden, ortaya çıkabilecek soruna karşı tedbir alan Alo 183 Sosyal Destek Hattı oldukça ilgi ve bilgili personeli ile sorunları ortadan kaldırmayı görev edinmiş bir servistir.

Aramalarınız tamamen ücretsizdir. Türkiye’nin her yerinden; ailede bir şikâyetiniz varsa, zarar gördüğünüzü düşünüyorsanız ve bunun etkilerini görüyorsanız hemen ALO 183’e ulaşabilirsiniz. Yalnız olduğunuzu düşünmeyin. Günlük ortalama 5000’in üzerinde gelen arama ve mesajlar ile ALO 183 tüm vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm aramayı amaçlıyor. Bu kuruluştan yararlanmak ve şikâyetinize bir çözüm bulmak oldukça kolay. Arama yaparak, mesaj bırakarak ya da görüntülü arayarak dilediğiniz türdeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını ilgilendiren sorunlarınızı ilgili kurumlara doğrudan iletebilir ve çözüm bulabilirsiniz.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. news.google.com///


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu