elektrik fatura yardımı

Ankara Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Ankara Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Ankara Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Ankara Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? Ankara Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Ankara Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Evimizde ve iş yerimizde elektriksiz yaşam neredeyse imkansız hale geldi. Isınmadan yemek yapmaya, soğutmadan temizliğe kadar bütün ihtiyaçlarımız için elektrik gerekir. Zorunlu ihtiyaç kategorisinde yer alan beyaz eşyalar, kombiler ve diğer cihazlar elektrikle çalışır.

Ankara Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Ankara Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Bu nedenle elektrik fazlaca harcanır ve gider tablosunun ilk sırasında yer alır. Doğalgaz kış aylarında fazla harcanır ancak elektrik her zaman için en çok harcanan enerjidir. 

Fakir ailelerin geliri yetersiz olduğu zaman elektrik faturasını ödemede zorlanmaktadır. Bu durumda elektrik kesintileri ve borç takibi gibi işlemler artmaya başlıyor. Bununla birlikte kış aylarında ısınma sorunu ve diğer sorunlar beraberinde geliyor.

Toplumsal anlamda geliri yetersiz aileler için ciddi anlamda yaşamsal sorunlar oluşuyor. Ankara Belediyesi elektrik yardım başvurusu bu sorunu çözmek amacı ile oluşturulmuş bir yardım programıdır. Bu program ile birlikte fatura desteği ödemede kolaylık sağlıyor. 

Ankara Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Faturalama sistemi aylık düzenli bir şekilde yapılıyor ve düzenli bir şekilde tahsilat yapılıyor. Ankara Belediyesi elektrik fatura desteği sayesinde düzenli bir şekilde fakirlerin elektrik gideri ödeniyor. Bu şekilde onlara maddi anlamda destek sağlanıyor. 

Aile Bakanlığının belirlediği program çerçevesinde düzenli bir şekilde elektrik yardımı yapılıyor ve bu yardım her ay yapılıyor. Doğalgaz yardımı kışa özel dönemsel fatura desteği özelliğine sahipken elektrik yardımı fatura desteği ise sürekli bir yardımdır. Ailenin geliri arttığında ise yardımlar kesiliyor. 

Ankara Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Elektrik yardımı alma işlemi için öncelikle formun doldurulması gerekir. Form doldurma işlemi internet üzerinden yapılabilir veya belediye binasında yer alan sosyal hizmetler bölümüne gidilerek yapılabilir. Belediye veya sosyal hizmetlerde verilen formlarla e-devlet formu aynı özelliklere sahiptir.

İstenen bilgiler aynıdır ve amaç yardım isteyen kişinin resmi olan veya olmayan gelirlerini tespit etmektir. Ayrıca gider ve aile sayısı da dikkate alınarak gelir testi işlemi yapılır. 

Gelir testinin ardından ‘yardıma ihtiyacı olduğu’ tespit edilen aileler fatura desteği alır. Ankara Belediyesi elektrik fatura destek formu sayfasına internet üzerinden ulaşılabilir. 

Ankara Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? 

Faturanın ödenmesi için uygulamaya konulan elektrik destek yardım programı bu kategoride en çok tercih edilen programlardan birini oluşturuyor. Elektrik desteği süreklidir ve ailenin geliri artmadığı sürece destek verilir.

Destek, fatura ödemeye yöneliktir ve PTT şubesine yardım alan bizzat giderek faturayı öder. Fatura ödeme esnasında belirli bir miktar ödenir. Bu miktarın üzerindeki kısım fatura sahibi tarafından ödenir.

Ankara Belediyesi elektrik fatura desteği alma şartları nelerdir? Faturayı indirimli ödemek isteyen yardım sahipleri şu şartlara haiz olması gerekir:
1- On sekiz yaşını geçmiş olmalıdır. Yaşı küçük olanlar şahsen başvuramaz ve yardım talebinde bulunamaz. Yaşı küçük olanların velisi kendi e devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilir. 

2- T.C vatandaşı olmak zorunludur. Vatandaşlık başvurusunda bulunmuş olanlar ve halen başvurusu cevaplanmamış olanlar başvuramaz. Mülteciler, turistler ve diğer kategoride yer alanlar da başvuru yapamaz.  

3- E-devletteki adreste ikamet eden herkes başvuru yapabilir. Sistemde adres yanlış olursa düzeltilmelidir. Düzeltme işlemi e devletten veya Kaymakamlığın ilgili biriminde gerçekleştirilebilir. 

4- Elektrik tesisatının kaçak olmaması ve aynı zamanda tesisatın abone olması yani açık olması gerekir. Elektrik yardımı ailede engelli, çalışamayan, yaşlı, yetim, dul ve benzeri kategorilerde yardım alan aile bireyi adına çıkar.  

Elektrik destek yardımının alınabilmesi www.turkiye.gov.tr adresine başvuru yapan kişilerin şartlara uyması istenmektedir.  

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Elektrik yardım başvurusu ve daha fazlası için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayınız


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu