kömür yardımı

Ankara Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Ankara Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Ankara Belediyesi Kömür Para Desteği! Ankara Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Ankara Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Madencilik sektörünün en tepesinde yer alan kömürcülük sektörü, son on beş yıl öncesine kadar ısınma ihtiyacının tek seçeneği haline gelmişti. Doğalgaz ile kömür kullanımı bir hayli azaldı. Ancak doğalgazın ulaşmadığı veya doğalgaz tesisatı için izin verilmeyen bölgelerde kömür kullanımı devam ediyor. Bu bölgelerde genellikle dar gelirli aileler ikamet ediyor ve kömür ile kışı geçirmeye çalışıyorlar. Ankara Belediyesi kömür yardım başvurusu da bu kategoride geliri yetersiz olan aileleri kapsıyor. 

Ankara Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu
Ankara Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Kömürle ısınmaya devam eden bu aileler kömür yardımı kategorisinde e-devlet üzerinden başvuru yaptıkları zaman başvuru işlemi değerlendirmeye alınıyor ve başvurular kısa sürede değerlendiriliyor. 

Ankara Belediyesi Kömür Para Desteği

Kömür alım işlemlerinde iki yöntem tercih edilir. Bu yöntemlerden birincisi doğrudan kömürün adrese teslimi, diğer yöntem ise nakit yardımıdır. Ülkemizde belediyeler genellikle kömür yardımını doğrudan adrese yapıyor ve ihtiyaç sahibinin işini kolaylaştırıyor. Ankara Belediyesi kömür para desteği kış aylarına özel bir yardım programıdır. 

Destek paketi kategorisinde yer alan kömür doğalgazın olmadığı yerlerde halen ısınmada ilk tercih haline gelmiş durumdadır. Kış aylarına girilmeden ve soğuklar başlamadan kömür yardım başvurusu yapmak ve kömür yardımı almak gerekiyor. Bunun için banka ve diğer resmi yerlerde yer alan gelir bilgilerinin forma eklenmesi başvuru şartlarından biridir.

Ankara Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Kömürle ilgili yardım konularında öne çıkan konu ‘form doldurma’ işlemidir. Ankara Belediyesi kömür yardım başvuru formu e-devlette yer alıyor ve herkese özel kişisel sayfadan başvuru yapılıyor. Şahsa ait şifreyle bu siteye giriş yapılabilir ve bu şifre PTT’den kimlikle alınabilir. Şifre alımı sonrası siteye giriş yapılınca şifre değiştirilir. Şifre ikinci şahıslarla paylaşılmaz. 

Ankara belediyesinin kendi bünyesinde yer alan yardım programı sosyal yardım bürosu ekipleri tarafından takip ediliyor. Bu ekipler düzenli bir şekilde Ankara ve çevresinde ihtiyaç sahibi olan aileleri geziyor ve gıda başta olmak üzere birçok konuda yardım yapıyor. Bunun yanı sıra kömür yardımı almak isteyenler e devletten başvuru yaparak nakit yardımı alabiliyor. E-devlet üzerinden nakit ve fatura desteğinin yanı sıra belediye öncülüğündeki yardım konuları için de başvuru yapılabiliyor. 

Ankara Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Klasik ısınma yöntemleri içerisinde ilk sırada yer alan kömür doğalgaz ısıtma sistemine sahip olmayan evlerde kullanılıyor. Doğalgaz hattını geçmediği adreslerde de yine kömür hali hazırda kullanılan ısınma seçeneğidir. Ankara Belediyesi kömür alma şartları nelerdir? Yardımla ilgili konularda ilk önemli konu başvuru şartıdır. Bu şartlar;

  1. Doğalgaz tesisatı olanlar yardımdan faydalanamıyor ve kömür başvurusu yapamıyor. Köyler, kasabalar ve şehirde doğalgaz tesisatı için uyumlu olmayan yerler kömürle ısınmaya devam ediyor.
  2. Aynı ikametgah adresinde yaşayan ailelerin geliri inceleniyor ve inceleme sonrasında ihtiyaç sahibi olup olmadığı belirleniyor.  
  3. Başvuracak kişinin sistemde kayıtlı adreste ikamet etmesi ve on sekiz yaşını doldurması kanunen zorunludur. Başvuru yapacak kişinin e-devlet bilgilerinin gerçeği yansıtması gerekiyor.
  4. Aile içerisinde on sekiz yaşını geçmiş her hangi bir aile bireyi başvuru yapabilir. Ailede bir kişi başvuru yaparsa diğer fertler yapamaz. Başvuru sonuçlanmadan başvuran kişi ve aile fertleri ikinci bir başvuru yapamaz. 
  5. Ailenin bütün gelir ve gideri forma eklenmelidir. T.C kimliği üzerindeki numara, iban ve evdeki su, internet ve elektrik tesisat abone numaraları forma eklenmesi kanunen zorunludur. 

TC kimlik bilgileri yanlış olursa sistem uyarı verir. Başvuru www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılır.  

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Kömür yardımı başvuru formu ve detayları için https://engellilerdostu.com/komur-yardimi/


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu