Engelliler Dostu

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN ENGELLİLER İÇİN 100 ADET SİMİT CAMEKAN BAŞVURUSU BAŞLIYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN ENGELLİLER İÇİN 100 ADET SİMİT CAMEKAN BAŞVURUSU BAŞLIYOR. Engelli Simit Camekan Başvuru Şartları Nelerdir?

Engelli Simit Camekan Başvuru Şartları Nelerdir?

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

1-) Sabıkası olan vatandaşlarımızın başvurusu için adliyeden alınacak açıklamalı adli sicil belgesi, sabıkası olmayan vatandaşlarımız için E-Devlet üzerinden alınacak barkotlu adli sicil belgesi gerekmektedir.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN ENGELLİLER İÇİN 100 ADET SİMİT CAMEKAN BAŞVURUSU BAŞLADI
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN ENGELLİLER İÇİN 100 ADET SİMİT CAMEKAN BAŞVURUSU BAŞLADI

(Yüz kızartıcı, terör, uyuşturucu madde bulundurma, kullanımı, satışı, tecavüz ve cinsel taciz suçlarından herhangi birini işleyenlerin başvurusu alınmayacaktır).

Not: Adli sicil kaydı olmayan işletici ve vekiller için E-Devlet üzerinden çıkarılacak barkotlu adli sicil kaydı belgesi yeterlidir.

2-) Engel durumunu gösteren heyet raporunun aslı (en az %40).

3-) Engelli raporunda süreklidir ibaresi olmayanların haricindeki raporlar 2022 tarihli olacaktır.

4-) Yeni tarihli vukuatlı nüfus kayıt örneği Nüfus Müdürlüğünden, Muhtarlıktan veya E-Devletten alınacak. (Müracaat tarihi itibariyle 15 gün olacak)

5-) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (vasiler için de geçerlidir).

6-) SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı üyesi olmadığına dair belge (isteğe bağlı ve tarım pirimi ödeyen Bağ-Kurluların aldıkları kâğıda isteğe bağlı veya tarım sigortalısı ibaresini mutlaka yazdırıp yetkilinin imzasını ve kaşesinin olması gerekmektedir). 2022’ye göre maaş alanların maaş kartlarını veya dekontlarını getirmeleri gerekmektedir.

7-) Engellinin durumuna (zihinsel engelliler, mental reterdasyon ve şizofren vb.) göre mahkemeden alınacak vasi belgesi.

8- ) Engelli olup çalışanların, emeklilerin ve herhangi bir yerden (dul, yetim veya anneden, babadan, eşten) maaş alanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

9-) 18 Yaş altı ve 70 yaş üstü müracaatlar kabul edilmeyecektir.

10-) Simit camekanın başında duramayacak kadar engelli olanların yerine simit camekanın başında 1. derece kan hısımları (anne, baba, çocuk, eş) ve 2. derece kan hısımlarından da yalnızca  (kardeş) dışında başkasını bulundurmayacağı hususunda taahhütname verilecektir.

BAŞVURU YERİ :

GENÇLİK PARKI İÇİ ZABITA KARAKOLU

BAŞVURU SAATİ: 09.00-12.00/13.00-16.00 ARASINDA

BAŞVURU TARİHİ : 14.11.2022 – 02.12.2022 TARİHLERİ ARASINDA MÜRACAATLAR ALINACAKTIR

SON BAŞVURU TARİHİ : 02.12.2022 CUMA

NOT: ÇEKİLİŞ NOTER HUZURUNDA YAPILACAK OLUP, ABB TV’den NAKLEN YAYINLANACAKTIR. ÇEKİLİŞ TARİH VE SAATİ BAŞVURU ESNASINDA BİLDİRİLECEKTİR.

Belediye site linkihttps://www.ankara.bel.tr/duyurular/engelli-vatandaslarimiz-icin-100-adet-simit-camekan-basvurusu-269

İlgili Başlıklar;

Mamak Belediyesi Yardım Başvurusu!

Mamak Belediyesi yardım kartı nasıl alınır?


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu