otobüse binemeyen engelli vtadanş ile iligli belediyeden basın açıklaması

Ankara’da engelli vatandaşın Özel Halk Otobüsü’ne alınmaması hakkında Belediyeden basın açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nün ‘Ankara’da engelli bir vatandaşımızın Özel Halk Otobüsü’ne alınmaması’ ile ilgili yaptığı yazılı açıklama aşağıya aynen aktarılmıştır…

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nün ‘Ankara’da engelli bir vatandaşımızın Özel Halk Otobüsü’ne alınmaması’ hakkındaki açıklaması:

“9 Ocak 2020 tarihinde, Ankara’nın Altındağ İlçesi Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin önünde, otobüste rampa olmasına rağmen engelli bir vatandaşımızın Özel Halk Otobüsü şoförü tarafından araca alınmadığı belirlenmiştir.

Engelli vatandaşımızın bunun üzerine tekerlekli sandalye ile otobüsün önünü kestiği, tepkisinin trafikteki diğer vatandaşlar tarafından telefon kamerasıyla kaydedildiği ve Özel Halk Otobüsü şoförüne çevrede bulunan vatandaşlarımızın tepki verdiği görüntüler kamuoyuna yansımıştır.

Şoförü cep telefonuna kaydeden bir yurttaşın ise “Akşam haberlerinde izlersin abi kendini” diye tepki göstererek aldığı kaydın yayımlanması ile birlikte konu Belediyemiz tarafından incelenmiştir. 9 Ocak 2020 tarihinde yaşanan olayın EGO Genel Müdürlüğü yetkililerine intikal ettirilmesi üzerine yapılan incelemenin ardından kusurlu görülen araç derhal parka çekilmiş ve araç sürücüsü süresiz olarak işten uzaklaştırılmıştır.

 

Check Also

Görme Engellilerin Umudu: Biyonik Göz

Avustralya’nın Melbourne şehrinde yer alan Monash Üniversitesi’nde görevli Profesör Arthur Lowery, önemli açıklamalarda bulundu. 10 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir