kömür yardımı

Antalya Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Antalya Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Antalya Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? Antalya Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Antalya Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Gıda başta olmak üzere ailenin belli başlı giderleri vardır. Sabit kira gideri bir aile için en önemli giderdir. Ayrıca elektrik, kömür, doğalgaz, su ve öğrenci giderleri de aile bütçesini zorlamaktadır. Bu giderlerin artması ailenin geçimini sağlayan kişi için ciddi sorun oluşturur ve geçim sıkıntısı meydana gelir. 

Antalya Belediyesi Kömür Yardımı Başladı Hemen Başvur!
Antalya Belediyesi
Kömür Yardımı
Başladı
Hemen Başvur!

Geçim sıkıntısı içerisinde olanlar kış aylarına yaklaştığı zaman ‘ısınma’ sorunu ile uğraşmaya başlar. Faturaların yüksek gelmesi ve kömür fiyatlarının çıkması kış aylarında geçim sıkıntısı içerisinde bulunan aileler için maddi sorunlar meydana getirir. Kış aylarının uzaması durumunda ise ısınma giderleri daha da artar ve bu durum içinden çıkılmaz bir hal alabilir. 

Geçim sorunu yaşayan aileler için Antalya Belediyesi kömür yardım başvurusu, kış aylarında ısınma giderlerinin karşılanması için oluşturulmuştur. Kömür yardımında başvuru sahibinin adresine kömür gönderilmektedir ve kömür servis aracıyla yerine ulaşmaktadır. Kömür hammaliye masrafı yardım alan kişiye aittir. Belediye sadece kömürü adreste müsait bir yere bırakmaktadır. 

Antalya Belediyesi Kömür Para Desteği

Kısa zaman öncesine kadar herkes kömürle ısınıyordu ancak doğalgazın çıkmasıyla birlikte kömürle ısınma asgari seviyeye indi. Doğalgaz sisteminin olmadığı mahalle ve köylerde kömürle ısınma halen devam ediyor ve Antalya Belediyesi kömür para desteği bu haneler için devam ediyor. Kömürle ısınan ailelere özel olan bu yardımdan doğalgaz tesisatına sahip aileler yararlanamıyor.

Başvuru işlemleri sonrasında her aile için belli tonajlarda kömür yardımı yapıyor. Bazı belediyeler kömürü adrese teslim ederken, bazı belediyeler de parasal yardım yapıyor. Antalya belediyesi de kömür yardımı yapmaktadır ve özellikle kırsal kesimde yaşayanlar için ısınma giderini karşılamak üzere kömür yardımı yapılıyor. Yardım belli tonajlarda yapılıyor ve kış uzadığında ek kömür yardımı yapılmaktadır. 

Kış aylarının beklenenden soğuk ve uzun sürmesi durumunda ek para desteği sunulabilir. Durumu değerlendiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ek yardım paketi oluşturabilir. Bu gibi durumlarda bakanlığın açıklamaları takip edilebilir ve yardım alınabilir. 

Antalya Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Kömür dağıtımı işlemlerinden belediye sorumludur ve belediye yardım işlemlerini e-devletten takip ediyor. Kaymakamlık gelir analiz raporunda ‘ihtiyaç sahibi’ kategorisine giren ailelere kış ayları gelmeden kömür yardımı yapılıyor.

Aileler başvuru yapmadığı zaman yardım alamıyor. E-devlete girerek yardım başvurusu yapılabileceği gibi belediyelere ve muhtarlıklara giderek kömür yardımı konusunda başvuru yapılabilir. 

Başvuruların değerlendirilmesinde önemli olan konu kişinin aylık maaşıdır. Yeteri kadar geliri olmayan ailelere aylık yardım yapılmaktadır ve fatura desteği adı altında fatura ödeme yardımı yapılmaktadır. Antalya Belediyesi kömür yardım başvuru formu e-devlet kişisel sayfada yer alıyor. 

Antalya Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Güncel yardım programı çerçevesinde yardım almak isteyenler belli şartlara uymalıdır ve bu şartlar çerçevesinde yardıma başvurması gerekir. Antalya Belediyesi kömür alma şartları nelerdir? Bu şartlar şu şekilde değerlendirilebilir:

  1. Yardım için başvuru yapacak kişi öncelikle bu ülkenin vatandaşı olmalıdır. TC vatandaşı olan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkes bu kategoride yardım başvurusu yapabilir. 
  2. Yardım alma işlemlerinde en önemli konu yaştır. On sekiz yaş sınırını aşan herkes kömür yardımı için başvuru yapma hakkına sahiptir.
  3. Evinde doğalgaz olan kişiler kömür için başvuru işlemi yapma hakkına sahip değildir. 
  4. Aileden bir kişinin (18 yaş üstü) yaptığı kömür yardım başvurusu diğer aile fertleri için de geçerli bir durumdur. www.turkiye.gov.tr başvuru işlemleri için kullanılabilir. https://www.antalya.bel.tr adresinden de başvuru yapılabilir.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Kömür yardımı başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/komur-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu