elektrik fatura yardımı

Artvin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Artvin Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Artvin Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu! Artvin Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Artvin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi elektrik desteği başvurusu ihtiyaç sahibi kişiler tarafından yapılabilir. Bu başvuru ile birlikte elektrik yardımını her ay düzenli bir şekilde alabilirsiniz. Nakit yardım şeklinde yapılan elektrik desteği hanede yaşayan kişi sayısı hesaba katılarak oluşturulur.

Artvin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Artvin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Kısacası evde yaşayan kişi sayısına göre bu ücrette artış yaşanabilir. Bu sebepten dolayı herkes birbirinden farklı elektrik desteği yardımından yararlanabilir. 

En az bir en fazla beş ve üzeri olacak şekilde hane halkındaki yaşayan kişi sayısına göre aylık hesaplanan elektrik giderleri nakit bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırır. İhtiyaç sahibi kişiler bu desteği PTT şubesi üzerinden çekebilir.

Hesaba yatırılan paralar her ay düzenli bir şekilde alınır. Muhtaç aileler ve ihtiyaç sahibi kişiler elektrik faturalarını bu yardım sayesinde düzenli bir şekilde öder.

Elektrik yardımı sayesinde belediyenin sunduğu olanakları ihtiyaç sahibi kişilere ışık tutar. Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi kişiler bu yardım sayesinde elektrik fatura derdi yaşamaz. Her ay hesaba yatırılan para bir kişinin harcadığı elektrik miktarına göre oluşturulur.

Bu sebepten dolayı başvuru sırasında hane halkında yaşayan tüm kişiler detaylı şekilde açıklanmalıdır. Çünkü bu yardımı almak için kişi sayısı esas alınır. Aynı ikametgah adresinde yaşayan kişilere başvuru sırasında belirtebilirsiniz.

Farklı bir ikamet de yaşayan kişilere belirtemezsiniz. İnceleme sırasında eğer yanlış bilgi verilmişse bu durumda söz konusu yardımdan yararlanamayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı mutlaka başvurunuz da doğru ve eksiksiz bilgileri vermeniz gerekir.

Başvuruların oluşabilmesi için mesai saatleri içerisinde belediyeyi ziyaret edebilirsiniz. Başvuru yapacak kişiler şu hususları dikkate alabilir,

 1. Başvuru sadece ihtiyaç sahibi kişi tarafından yapılır.
 2. Başvurunun oluşabilmesi için Türk Vatandaşı olmak gerekir.
 3. 18 yaşın üzerindeki kişiler başvuru yapabilir.
 4. İhtiyaç sahibi kişiler kapsamında dul, yetim, hasta, evde bakıma muhtaç, yeşil kart sahibi kişiler başvuru yapabilir.

Artvin Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Artvin Belediyesi elektrik fatura desteği ile birlikte ihtiyaç sahibi kimseler rahat bir nefes alır. Belediyenin sunduğu sosyal yardımı kapsamında verilen yakıt giderleri için elektrik fatura desteği her ay düzenli şekilde verilir.

Sosyal yardımdan fayda sağlamak isteyen ihtiyaç sahibi kimseler belediye başvurularını mutlaka yapmalıdır. Bu başvuruları için başvuru süresinin bulunup bulunmadığını belediyeyi arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca belediyenin istediği evraklar kısmında detaylara hakim olabilirsiniz.

Belediye verdiği yardım kapsamında nüfus bilgileri, kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, ikametgah bilgileri gibi birtakım bilgiler isteyebilir. Mutlaka başvuru sırasında güncel ve doğru bilgiler vermeniz önemlidir. 

Elektrik fatura desteği başvurusunda bulunacak kişiler belediyenin yardım olanaklarından fayda sağlamak için kendilerinin başvuru yapması gerekir. Bu başvuruyu bir başkası adına yapmak mümkün olmaz.

Sadece ihtiyaç sahibi kimseler veya onlara bakmakla yükümlü kişiler bu yardımı talep edebilir. Yardımını talep edilmesi kısmında ihtiyaç sahibi kimse gerekirse fakirlik belgesini kuruma sunmalıdır. Ayrıca ek olarak hastane raporu gibi birtakım evraklar teslim edilebilir.

Artvin Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Artvin Belediyesi fatura destek formu sadece belediye tarafından sağlanır. Belediyenin Sosyal hizmet birimine giderek bu formu talep edebilirsiniz. Belediyenin ilgili personellerine gerekli yardımlardan yararlanmak istediğinizi ve şartları öğrenmek istediğinizi sorabilirsiniz.

Buna ek olarak ayrıca diğer yardımlar hakkında da destek formu sadece belediyenin birimlerinden sağlanır. Farklı bir yerde başvuralar alınmaz. Bu sebepten dolayı belediyeye giderek başvurularınızı eksiksiz bir biçimde tamamlamanız önerilir.

Başvuru aşamasında ihtiyaç sahibi kimseler mutlaka ayrıntılara hakim olmalıdır. Şartları öğrenmeli ve bu şartları nasıl taşıyacağınızı bilmelisiniz. Düzenli bir şekilde bu yardımdan yararlanabilmek için gerekli detaylara hakim olmalısınız.

Aksi takdirde şartları bozan herhangi bir durum sebebiyle bu yardım kesilebilir. Yardımın kesilmemesi için belediyede en güncel şartları incelemeniz gereklidir.

Artvin Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Artvin Belediyesi fatura desteği alma şartları ile birlikte ihtiyaç sahibi kimseler yardımcı olur. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir,

 • İhtiyaç sahibi kimselerin fakirlik belgesini vermesi,
 • Hasta ya da evde bakıma muhtaç olması,
 • 18 yaşını doldurmuş Türk Vatandaşı olması,
 • Oturdukları evin kendilerine ait olmaması,
 • Herhangi bir ek gelir almıyor olması,
 • Düzenli bir maaş almıyor olması,
 • Çalışmıyor olması,
 • Yeşil kart sahibi ve muhtaç olması,
 • Gayrimenkulün bulunmaması gerekir,
 • Fatura desteğinden yararlanmak için şartları taşıdığınızın onaylanması gerekir.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / TİKTOK / İNSTAGRAM / news.google.com//

Elektrik fatura yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu