EKPSSÇalışma Yaşamı

Atama Bekleyen Engelli Öğretmenler Yine Hayal Kırıklığına Uğradı!

3 bin 500’e yakın engelli öğretmenin göreve gelmek için iyi haber beklediği Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen haber öğretmen adaylarını hayal kırıklığına uğrattı.

Atama bekleyen binlerce engelli öğretmen, mevcut atamaların yetersiz olduğunu söyleyerek, Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yapmış, öğretmenlik hayali kuran engelli öğretmenlerin atama beklediğini bildirmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) katılan adaylar arasından puan üstünlüğüne göre, 500 öğretmen kadrosu için atama yapılacağını duyurdu.

Bakanlığın sitesinden yapılan açıklamada “İl ve alan bazlı kontenjanların ilan edilmesi 22 Ocak 2019 tarihinde, başvuruların alınması ve onaylanması 23-29 Ocak 2019 tarihleri arasında, atamalar ise 1 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek” bilgisi paylaşıldı.

MEB’den yapılan açıklamada sadece 500 atamanın yapılacağı ise beklentilerin çok altında kalırken atama hayali kuran 3 bini aşkın mağdur engelli öğretmenlerde bir kez daha hayal kırıklığına neden oldu.

Kaynak: Yeniçağ

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu