EKPSS ile atanan bir kişi tekrar atanabilmesi için süre varmı

Ataması Yapılan Engellilerin Tekrar Atanabilmesi İçin Süre Var mıdır?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonucuna göre ataması yapılan engellilerin, tekrar atanabilmesi için herhangi bir süre sınırlaması var mıdır?  konu hakkında okurlarımızdan aldığımız bu soruyu ataması yapılmış ve tüm EKPSS’ye girecek adaylar için yanıtlamaya çalıştık.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonucuna göre ataması yapılan engellilerin, tekrar atanabilmesi için herhangi bir süre sınırlaması var mıdır? sorusuna öncelikle çok net olarak süre sınırlamasının olmadığını söyleyelim. Akıllardaki bu soru işaretlerini hızlıca giderelim.

Peki, süre sınırlaması yok. Bunun dayanağı nedir?

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelikte  “Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz. ”hükmü yer almaktadır.

engellilerdostu.com -Özel İçerik

Check Also

engelli vergi indirimi sorgulama

Engelli vergi indirimi sonuçları nasıl sorgulanır?

Engelli vergi indirimi sonuçları nasıl sorgulanır? Engelli yurttaşların, bulundukları zor koşulların hafifletilmesine katkı sağlamak ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir