elektrik fatura yardımı

Aydın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aydın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Aydın Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Aydın Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Aydın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Aydın Belediyesi elektrik fatura desteği sunarak maddi anlamda problem yaşayan vatandaşlarına destek sağlıyor. Elektrik fatura yardımı şeklinde bilinen tüketim desteğiyle Aydın Belediyesi düzenli merkezi yardımlar yapıyor. Aydın Belediyesi elektrik fatura desteği, dar gelirli ailelerin belini doğrultan bir uygulamadır. 

Aydın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Aydın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Elektrik faturalarına yapılan zamlar karşısında zor durumda kalan vatandaşlar çareyi belediyenin yardımlarında buluyor. Aydın Belediyesi elektrik yardım desteği; evde bakım yardımı alanlarla kronik rahatsızlığı sebebiyle cihaza bağlı yaşayanlara veriliyor. 3294 ve 2022 sayılı kanunlar doğrultusunda düzenli olarak sosyal yardım programlarından yararlanan ihtiyaç sahibi hanelerde bu yardımı alabilir. 

Aydın Belediyesi Elektrik Fatura Desteği 

Aydın Belediyesi elektrik fatura desteği aylık olarak yapılıyor. Aylık olarak yapılan ödemeler ETD programı doğrultusunda;

 • 2 kişilik zor durumda olan hanelere aylık 75 kilovatsaat,
 • 5 ve üzeri maddi sıkıntı yaşayanların aylık 150 kilovatsaat,
 • 3 kişilik muhtaç haneler aylık 100 kilovatsaat,
 • 4 kişilik muhtaç hanelerse aylık 120 kilovatsaat karşılığında aylık destek alabilirler. 

Aydın Belediyesi elektrik fatura desteği için; hap sahipleri form doldurabilirler. Ayrıca PTT şubelerine gidip kimlik kartı ve elektrik faturasını yetkiliye vererek Aydın Belediyesinden; elektrik tüketim desteği almak istediklerini söyleyebilirler. 

Aydın Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Aydın Belediyesi elektrik fatura destek formu, belediyenin maddi açıdan zor durumda olanlara sunduğu bir hizmettir. Elektrik faturasını ödemekte sıkıntı yaşayan vatandaşlar Aydın Belediyesinin yardım formunu doldurabilir. Bu forma link üzerinden ulaşabilirsiniz. Maddi ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra elektrik faturasını ödeyemeyecek kadar zor durumda olanlara Aydın Belediyesi yetişiyor. 

Aydın Belediyesi kendisine bağlı olan 17 ilçesi ve merkez mahallerinde ikamet edenlerden ihtiyaç halinde olanlara çeşitli destekler sunuyor. Bu desteklerin içerisinde elektrik faturası da vardır. Belediyenin verdiği destek sayesinde maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlar elektrik faturası ödenmediği için ışıksız kalma durumundan kurtulmuş oluyor.

Düzenli olarak elektrik fatura desteği alma koşulları 2022 sayılı yasa doğrultusunda belirlenmiştir. Aylık almaya yönelik verilen hak sahipliği kararıyla yardım almaya devam eden kişilerin her ay sistem üzerinden durumları kontrol edilir. Bu kontrolün ardından elektrik faturalarının ödemeleri hazırlanır. 

Aydın Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Aydın Belediyesi elektrik fatura desteği vereceği kişileri belirli şartlara göre belirliyor. Elektrik fatura desteği alabilmek için maddi açıdan zor durumda olmak gerekiyor. Aydın Belediyesi elektrik fatura desteği şu kişilere veriliyor;

 • SYD Vakıfları tarafınca 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı 65 yaşını dolduran muhtaç, kimsesiz ve güçsüz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması kanununu kapsayanlara,
 • Muhtaç asker ailelerine yönelik düzenli nakit yardım programı (MAAY),
 • Düzenli merkezi yardım ve aylık alanlar (eşi vefat eden kadınlara yönelik düzenli nakit yardım programı (EVEK))
 • Öksüz/yetim ve asker çocuğu yardım programı (ÖYAÇ)
 • Çoklu doğum yardım programı,
 • Yaşlı aylığı,
 • Şartlı Eğitim- Şartlı yardım programı (ŞESY)
 • Kronik hastalık yardım programı,
 • Engelli yakını aylığı,
 • Silikozis aylığı,
 • Engelli aylıkları,

Yukarıda belirttiğimiz gruplara dahil olanlar elektrik yardım başvurusu yapabilirler. Aydın Belediyesi tarafından verilen elektrik fatura desteklerinin belirli bir süresi yoktur. Yardım programına dair tüm şartları sağlayanların maddi sıkıntısı devam ettiği sürece bu yardımı alabilirler.

Aylık olarak kişinin maddi durumu takip edilerek yardım alıp almayacağına karar verilir. Elektrik fatura desteği, kişinin durumuna göre değişiyor. Örneğin; devamlı cihazlara bağlı yaşayan bir kişinin evine elektrik fatura desteği yapılacağı zaman genel anlamda harcanan ve harcanabilecek miktar ele alınır. 

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Elektrik fatura yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu