kömür yardımı

Aydın Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Aydın Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Aydın Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? Aydın Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Aydın Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 

Aydın Belediyesi kömür yardım başvurusu; soğuk kış günlerinde ısınma ihtiyacını gideremeyecek kadar maddi imkansızlıklar yaşayanlar tarafından yapılır. Aydın Belediyesi tarafından Aydın’da ikamet edip maddi sıkıntı yaşayanlara kömür yardımı yapılır.

Aydın Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 
Aydın Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Farklı sebeplerden dolayı yaşamını imkansızlıklar içerisinde sürdüren ve temel ihtiyaçlarını gideremeyen ya da zor giderenler Aydın Belediyesi’nden yardım talep edebilir. Aydım Belediyesi kömür yardım başvuruları kurtarıcı nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. 

Geliri olmayan, yaşlılar, engelliler ve çalışıp para kazanması imkansız olan kişiler için kömür yardımı kurtarıcı niteliktedir. Belediye tarafından yapılan bu yardım Aydın’ın merkez mahalleleri ve toplam 17 ilçesine yapılıyor. Aydın Belediyesi, kömür yardımıyla birçok ailenin soğuk kış günlerinde donarak vefat etmesini engelliyor. 

Aydın Belediyesi Kömür Para Desteği

Aydın Belediyesi kömür para desteği, mevsimseldir. Kış aylarında tüm ailelerin masrafı iki katına çıkar. Bu durum maddi sıkıntı yaşayanlar için daha büyük problemdir. Aydın Belediyesi kömür temin edip yakacak ihtiyacını gideremeyen ailelere para desteği sunuyor. 

Belediye tarafından yapılan para yardımı sayesinde aileler evlerinde ısınabiliyorlar. Aydın Belediyesi kömür para desteği için 444 40 09 numaralı çağrı merkezini arayıp başvurunuzu oluşturabilirsiniz. İhtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımı doğrultusunda hem kömür hem de odun yardımı yapılmaktadır. 

Aydın Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Aydın Belediyesi kömür yardım başvuru formu doldurularak başvurunuz kabul olduğu takdirde ısınma ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz çağrı merkezinin haricinde kömür yardımı alabilmek için formda doldurabilirsiniz.

Aydın Belediyesi’nin hazırlamış olduğu formu eksiksiz doldurarak ya da çağrı merkezi arayıp talepte bulunduğunuzda belediyeden yetkililer sizinle hemen irtibata geçecek. Belediye tarafından kömür yardımı talebi oluşturanların ilk olarak maddi durumları incelenir. İnceleme sonucunda yardım alınmasına karar verilirse her ay aileye düzenli olarak kömür ve odun parası gönderilir. 

Kömür yardımının olumlu sonuçlanabilmesi için gerçek anlamda maddi açıdan sıkıntı yaşamanız ve formu doğru doldurmanız gerekiyor. Dilerseniz yetkililerle bizzat görüşmek için Güzelhisar Mah. İstiklal Cad. No:4 Aydın adresine de gidebilirsiniz.

Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesi web sayfasına giriş yaparak oradan konuyla ilgili birime ulaşabilmek adına info@aydin.bel.tr mail adresine durumunuzu belirten bir ileti atabilirsiniz. Aydın Belediyesi kömür yardım başvuru formu, kişilerin muhtaçlık düzeyinin belirlenmesi adına istenir. Formu dolduran kişi detaylı olarak incelenip formda belirttiği bilgilerin doğru olduğu teyit edilir.

Yanlış bilgi verilmesi cezai durumları ortaya çıkaracağı için formu mutlaka doğru olarak doldurunuz. Kömür yardımının sonucunu öğrenmek için; mail adresi, çağrı merkezi ve webportal.aydin.bel.tr adresine tıklayabilirsiniz. Belirttiğimiz bu alanlar üzerinden başvuru yaptığınızda ya da sonucunu öğrenmek istediğinizde; T.C. kimlik numaranızı mutlaka belirtiniz. 

Aydın Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Aydın Belediyesi’nden kömür alabilmek için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Bu şartları şöyle sıralayabiliriz;

  • Hane içinde yaşayanların SGK dökümü,
  • Muhtarlık tarafından verilen Yoksulluk Belgesi,
  • Başvuruyu yapan kişinin şimdi ve geçmişinde vergi kaydı olmaması,
  • Başvuruyu yapanın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında dosyası olması,
  • NVİ ile güncel ikamet adresinin aynı olması,

Yukarıda sıraladığımız şartları kişi ya da aileler Aydın Belediyesi’nden kömür yardımı talep edebilir. Muhtarlıktan Yoksulluk Belgesi alabilmek için haneye düşen kişi başı gelir hesaplanır. Bu gelirin asgari ücretin çok altında olması gerekiyor.

Kömür yardımı yalnızca başvurusu olumlu sonuçlanan adreslere yapılır. Kömür yardımı, kış aylarında artan harcamalar doğrultusunda zor durumda kalan aileleri önemli ölçüde maddi olarak rahatlatıyor. Aydın Belediyesi kömür yardım başvurusu, belediyenin sosyal yardımlaşma faaliyetleri kapsamına giriyor. 

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Kömür yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/komur-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu