Güncel

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “engelli dostu belediyeyiz”

Engelli bireylerin sağlık ve eğitim alanlarıyla ilgili çalışmalarını sürdüren Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Onlar için ne yapsak az” dedi.

Ayvalık Belediyesi, kentte yaşayan engelli bireylerin yaşam koşullarını iyileştirip toplumsal hayattan pay almalarını sağlama ve kapasitelerini geliştirme yönünde çalışmalarına devam ediyor. Ayvalık Belediyesi, bedensel engelli birçok vatandaşın her gün kullanmak istediği ve gidiş gelişlerde zorluk yaşadığı yolu yaparak, kullanıma uygun hale getirdi. Cunda’da yaşayan ve evinden dışarı çıkamayan bedensel engelli 47 yaşındaki Mustafa Şimşek’i yaptırdığı yol ile hayata bağlayan Başkan Rahmi Gençer, 12 yıldır tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalan, TürközüKöyü’nde yaşayan Turgay Akın’ın ardından bu kez Kırcalar Köyü’nde yaşayan Mustafa Durmaz adlı vatandaşın evinden köy içine rahatça gidip gelmesini sağlayacak sokağı yaptırdı.

‘Toplumun sorunu’

İhtiyacı olanlada akülü ve tekerlekli sandalyeler hediye edildi. ‘Sevgi İzi’ projesiyle sosyalleşmeleri sağlandı. Yılda 2-3 defa ücretsiz diş sağlığı etkinlikleri düzenlendi. Her yıl yapılan Engelliler Şenliği’yle yurdun dört bir yanından gelen engelliler ve aileleri misafir ediliyor. Sosyal Hizmet Evi bünyesindeki Özel Çocuklar Eğitim Evi’nde de, eğitim ve istihdam programı oluşturuldu. Engellilere her konuda destek verdiklerini ifade eden Başkan Gençer, “Yaşanılan sorunlar sadece engelli vatandaşlarımızın değil ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin, kısacası tüm insanların ortak sorunudur” dedi.

 

Kaynak: Milliyet


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu