Sosyal Hak ve Yardımlar

Bakan Açıkladı: 3,25 Milyar TL Hesaplara Yatırıldı!

Bu Ayın (Ekim) Aylıkları Hesaplara Aktarıldı, Bu Destekler Toplumsal Destek ve Etkin Katılım Sağlıyor. Yanınızdayız Mesajı Verildi...

Bakan Açıkladı; Türkiye, sosyal yardım ve destek programları çerçevesinde yaşlı ve engelli vatandaşlarını unutmadı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı son dakika açıklamasıyla Ekim ayına dair yaşlı ve engelli aylıklarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Bakan Açıkladı: 3,25 Milyar TL Hesaplara Yatırıldı!
Bakan Açıkladı: 3,25 Milyar TL Hesaplara Yatırıldı!

Bakan Açıkladı: Bu Ayın (Ekim) Aylıkları Hesaplara Aktarıldı

Bakan Göktaş, tüm Türkiye’yi ilgilendiren bu önemli açıklamasında, “Ekim ayına ilişkin 3,25 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz” dedi. Bakan, 1,8 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve yaklaşık 1,45 milyar TL tutarındaki engelli aylıklarının da dahil olduğu bu meblağın, hak sahiplerinin hesaplarına eksiksiz olarak transfer edildiğini belirtti.

Toplumsal Destek ve Etkin Katılım Sağlanıyor

Bakan Göktaş, yaşlı ve engelli vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin bir şekilde katılmaları amacıyla sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda onlara çeşitli alanlarda – eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata – destek olduklarını vurguladı.

Geliştirilen kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları sayesinde bu vatandaşların hayatlarına olumlu bir katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Yanınızdayız Mesajı

Hükümetin insan odaklı ve hak temelli politikalarının bir parçası olarak, Bakan Göktaş, vatandaşların her zaman yanında olduklarını ve bu tür maddi yardımların devam edeceğini belirtti. Bakan, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız” ifadelerini kullandı.

Bakan Açıkladı Yaşlı ve engelli vatandaşların toplumun her zaman bir parçası olduğunu ve devletin bu bireylerin yaşam kalitelerini artırmak için çalışmalar yürüttüğünü bir kez daha gösteren bu önemli adım, sosyal destek politikaları açısından dikkat çekici olarak değerlendiriliyor.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR // TİKTOK /// İNSTAGRAM /// news.google.com’DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu