Çalışma Yaşamı

Bakan Selçuk Basın Mensuplarına, Engelliler İle İlgili Önemli Açıklamalrda Bulundu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) Kavaklıdere Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bakan Selçuk, engelli ve yaşlı hizmetleriyle ilgili “Engelli İstihdamı 10 Katına Çıktı, 1300’ü Aşkın Engelli Hibe Desteğinden Yararlandı, Şubat Ayında Yaşlılık Şurası Yapılacak” başlıklarında önemli açıklamalar yaptı.

“Engelli İstihdamı 10 Katına Çıktı”

Toplantıda engelli ve yaşlı hizmetlerini yakından ilgilendiren açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk engelli istihdamının 10 katına çıktığını belirtti. Engellilerin, hayatın her alanında yer almaları için hükümetleri döneminde yasal düzenlemeler yapıldığını hatırlatan Bakan Selçuk, “2002’de kamu kurumlarında 5 bin 77 engelli memur istihdam edilirken 2018’de bu sayının yaklaşık 10 katına çıktığını görmekteyiz.” ifadesini kullandı.

“1300’Ü Aşkın Engellimiz Hibe Desteğinden Yararlandı”

Bakan Selçuk, engelliler için hibe desteğinin yükseltilerek 50 bin liraya çıktığını, 1300’ü aşkın engellinin hibe desteğinden faydalandığını belirterek engelliler için yeni açılacak yatılı merkezlerde gündüzlü bakım hizmetlerini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

“Yaşlılık Şurası Şubat Ayında Yapılacak”

2019 yılının “yaşlılık yılı” ilan edildiğini anımsatan Bakan Selçuk, bu kapsamda Cumhurbaşkanlığının himayelerinde şubat ayında Yaşlılık Şurası’nın toplanacağını bildirdi.

 

Kaynak: eyh.aile.gov.tr


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu