Eğitim

Bakan Selçuk: “Otizmli çocuklarımıza yönelik böyle bir olay kabul edilemez” dedi.

Aksaray’da otizmli öğrencilerin yuhalanmasıyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz her çalışmada hassasiyet gösterirken; böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aksaray’da bir grup velinin, aynı okulda eğitim gören otizmli çocuklar ve ailelerine karşı protesto düzenlemesiyle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

Yaşananları “kabul edilemez” olarak değerlendiren ve durumun kabul edilemez olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, “Otizmli çocuklarımız ve ailelerini inciten hadise; ne eğitim sistemimizle ne de toplumsal değerlerimizle örtüşmektedir. Engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz her çalışmada hassasiyet gösterirken; böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez” ifadelerini kullandı. 

Bakan Selçuk Twitter Açıklaması Aşağıya Aynen Aktarılmıştır.

Otizmli çocuklarımız ve ailelerini inciten hadise; ne eğitim sistemimizle ne de toplumsal değerlerimizle örtüşmektedir. Engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz her çalışmada hassasiyet gösterirken; böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu