Sosyal Hak ve Yardımlar

Bakanlıktan büyük Destek! Başvuran Herkese 3800 TL Destek Yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İhtiyaçları Karşılıyor, Destek Ödemeleri İle Ek Gelir Fırsatı Oluştu. Yeni Başvuru Süreci Başladı. Ödemeler 3 Bin 800 TL Olacak. İşte Detayları:

Destek Ödemeleri İle Ek Gelir Fırsatı

3800 TL destek:Aile Bakanlığı, destek ödemeleri aracılığıyla birçok vatandaşın ek gelir elde etmesini sağlıyor. Şartları karşılayan kişilere 3800 TL destek ödemesi yapılacağı duyuruldu. Bu 3800 TL destek hayat pahalılığında bir nebze rahatlık getireceği düşünülmektedir.

Bakanlıktan büyük Destek! Başvuran Herkese 3800 TL Destek Yapılacak
Bakanlıktan büyük Destek! Başvuran Herkese 3800 TL Destek Yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İhtiyaçları Karşılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği destek ödemeleri, birçok kişi ve ailenin ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı oluyor. Son dönemde döviz kurlarındaki artış nedeniyle birçok ürün ve hizmette fiyat artışları yaşandı. Bu olumsuz durumdan etkilenen vatandaşlar için destek ödemelerinin Temmuz ayı itibariyle başladığı bildirildi.

Yeni Başvuru Süreci Başladı

Haziran ayının sona ermesiyle birlikte yeni başvuru süreci başlamış durumda. Aile Bakanlığı tarafından sunulan yaşlı aylığı, engelli aylığı ve evde bakım parası için başvuruların açıldığı ve onaylanması durumunda 12 ay boyunca PTT hesaplarına destek ödemesi yapılacak.

Ödemeler 3 Bin 800 TL Olacak

Geçtiğimiz günlerde açıklanan asgari ücret zammının ardından Aile Bakanlığı tarafından yapılan destek ödemelerinde de zam bekleniyor. Döviz kurlarındaki ani artışlar, ürün fiyatlarını etkilediği gibi yardım ödemelerini alan vatandaşların parasının erimesine neden oldu. Bu nedenle yakın bir zamanda destek ödemelerinde yeni tutarların belirlenmesi bekleniyor.

Asgari ücrete yapılan zam sonrasında yaşlı aylığı ödemelerinin 3800 TL’ye çıkması bekleniyor. Bu sosyal yardım miktarı, memur maaş katsayısıyla birlikte artacak. 5 Temmuz itibariyle duyurulacak olan memur ve emekli zamlarının ardından destek ödemelerinde de yeni tutarların açıklanması bekleniyor.

Kimler Destek Ödemelerinden Faydalanabilir?

Yaşlı aylığı, 65 yaşını doldurmuş, nafaka bağlanmamış veya nafaka bağlanması mümkün olmayan, kamu veya özel kurum ve kuruluşlarda sürekli bakımı yapılmayan veya yaptırılmayan, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu hükümlerine göre harçlık almayan, yurt içi veya yurt dışında yaşayan herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan gelir veya aylık hakkı elde etmeyen, isteğe bağlı prim ödemeyen, uzun vadeli sigorta kollarına tabi olmayan, aynı evde yaşayan eş dikkate alınarak kişi başına düşen ortalama aylık geliri, asgari ücretin aylık net tutarının 1/3’ünden az olan Türk vatandaşlarına bağlanır.

Başvuru Nereden Yapılır?

Yaşlı aylığı için başvuru yapmak isteyenler, ilgili kaymakamlığa veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüklerine dilekçeyle başvuruda bulunabilirler. Ayrıca e-devlet üzerinden de başvuru yapma imkanı bulunmaktadır.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu