doğalgaz Yardımı

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu2023. Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu! Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu2023. Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu! Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Balıkesir Belediyesi doğalgaz yardımı ihtiyaç sahibi ailelere yapılan çeşitli yardımlardan biridir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere doğalgaz fatura desteği sağlanmaktadır. Ayrıca Balıkesir Belediyesi’nin geçmişte yürütmüş olduğu bir çalışma kapsamında doğalgaz sobası dağıtımı da yapılmıştır.

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bu proje sayesinde ihtiyaç sahibi aileler bu destekten faydalanabilmiştir. Sosyal belediyecilik kapsamında Balıkesir Belediyesi bunun gibi çok sayıda yardımda bulunmaktadır. 

Balıkesir Belediyesi tarafından sağlanan yardımlardan faydalanabilmeniz için çeşitli koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Her şeyden önce Balıkesir’de yaşıyor olmanız gerekmektedir. Daha sonra ise gerçekten ihtiyaç sahibi olmalısınız. Bunlara ek durumlar da bulunmaktadır.

Eğer istenen koşulları sağlıyorsanız başvurunuz değerlendirilmeye alınmaktadır. Belediye tarafından sağlanan desteklerde aranan koşullar ise genellikle aynı olmaktadır. 

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Balıkesir Belediyesi doğalgaz fatura desteği sayesinde ihtiyaç sahibi ailelerin maddi yükü az da olsa azalmaktadır. Ayrıca Balıkesir Belediyesi sadece doğalgaz faturasına yardımda bulunmamaktadır. Diğer birçok konuda da belediye tarafından destek alabilmeniz mümkündür.

Eğitim, sağlık, eşya, giysi, gıda, kira, kömür yardımı gibi birçok yardım faaliyetleri de belediye tarafından sürdürülmektedir. Bu yardımların hepsi belediye bütçesi tarafından sağlanmaktadır.

Ayrıca belediye bütçesinin sadece belirli bir kısmı yardım konularında harcanabilmektedir. Bu sebeple gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere yardımda bulunulmaktadır. 

Balıkesir Belediyesi doğalgaz fatura desteğine ek olarak devlet tarafından sağlanan desteğe de başvuruda bulunabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi kişilere doğalgaz fatura desteği sağlanmaktadır.

Bu desteğe başvurunuzu e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Başvurusu onaylanan vatandaşlar faturasıyla birlikte PTT’ye giderek destekten yararlanmaya başlayabilmektedir.

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Balıkesir Belediyesi tarafından sağlanan doğalgaz fatura desteğinden yararlanmak istiyorsanız başvurunuzu şahsen yapmanız gerekmektedir. Belediye binasına giderek ilgili birimle iletişime geçmeniz ve başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız halinde değerlendirilmeye alınacaksınızdır. Başvurunuzun onaylanması halinde ise destekten faydalanmaya başlayabilirsiniz. 

Doğalgaz fatura desteği başvurusu oldukça kolay bir işlemdir. İhtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtlamanız durumunda kısa sürede desteği almaya başlayacaksınız demektir. Aynı şekilde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan doğalgaz fatura desteğine başvurmak da oldukça kolaydır.

E-devlet üzerinden başvurunuzu kolaylıkla yapabilmektesiniz. Ayrıca başka kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanan çeşitli destek yardımları bulunmaktadır. Bu yardımlardan da faydalanabilirsiniz.

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Her destek programında olduğu gibi Balıkesir Belediyesi doğalgaz fatura desteğinden faydalanmak için de çeşitli koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar sayesinde desteklerin gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere ulaşması hedeflenmektedir. Başvuru yapabilmeniz için şu koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir;

 • İşsiz veya herhangi bir gelire sahip olmamak,
 • Hanede bulunan kişi başına düşen net gelirin asgari ücretin 1/3’ünden az olması,
 • Eşi vefat eden kadınlar için herhangi bir gelire sahip olmamak ya da gelirin yetmemesi,
 • Afetlerden zarar görmek,
 • Balıkesir’de yaşamak,
 • Engelli olmak,
 • İhtiyaç sahibi şehit ve gazi yakını olmak

gibi koşulları sağlayan kişiler başvuru yapmaya hak kazanmaktadır. Bunlara ek olarak Balıkesir Belediyesi tarafından başvuru sırasında istenen çeşitli belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler de şu şekilde sıralanabilir; 

 • Başvuru formu,
 • TC nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • İkametgah belgesi,
 • İşsizseniz işsizlik belgesi ( SGK’dan alınabilir),
 • Muhtaçlık belgesi,
 • Engelli raporu,
 • Kiracıysanız kira belgesi,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

gibi sizin durumunuza uygun olan belgeleri başvuru öncesinde temin etmeniz gerekmektedir. Ayrıca buradan Balıkesir Belediyesi’nin web sitesine erişerek iletişim bilgilerine de ulaşabilirsiniz. 

Güncel haberler için bizi takipte kalın. news.google.com/

Doğalgaz yardım başvuru formu ve detayları için https://engellilerdostu.com/dogalgaz-yardimi/ linkine tıklayın


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu