elektrik fatura yardımı

Balıkesir Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Balıkesir Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Balıkesir Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Balıkesir Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu! Balıkesir Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Balıkesir Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Günümüzde ihtiyaç sahibi çok sayıda insan bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi kişilere yardım eden çeşitli kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Bu noktada belediyelerin de önemli bir yeri olmaktadır. Belediyeler çeşitli konularda ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere maddi destek de bulunabilmektedir. Balıkesir Belediyesi elektrik yardım başvurusu ile  maddi destekte bulunan belediyelerden biridir.

Balıkesir Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Balıkesir Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Her yıl belediyeler kendi bütçelerinin %10’unu geçmeyecek şekilde maddi ve ayni yardımlarda bulunabilmektedir. Burada bahsedilen ayni yardım maddi olarak değil de ürün veya hizmet olarak sağlanılan yardımları kapsamaktadır.

Belediyeler ihtiyaç sahibi olduğu kanıtlanabilen kişilere kendi görev sınırları içerisinde ise çeşitli destekler de bulunmaktadır. Ayrıca kendi görev sınırları içerisinde eğitimini devam ettiren ihtiyaç sahibi öğrenciler de bu yardımlardan faydalanabilirler. 

Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen kişiler belediyeden hem maddi hem de erzak yardımı gibi destekler alabilir. Bu desteklerden faydalanabilmek için belediyenin alt birimlerinden biri olan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ile iletişime geçmeniz doğru olacaktır. Belediye kapsamında çeşitli yardım konularında belediyenin bu birimi konu ile ilgilenmektedir.

Balıkesir Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Balıkesir Belediyesi ihtiyaç sahibi kişilere birçok konuda maddi ve ayni yardımlarda bulunmaktadır. Gerekli koşulları sağlıyorsanız bu yardımlardan siz de faydalanabilirsiniz. Öte yandan devlet desteği olan elektrik faturası desteğine de başvuru yapabilirsiniz.

Elektrik fatura desteği Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen destek programlarından biridir. İhtiyaç sahibi ailelere sunulan maddi desteklere ek olarak elektrik faturası desteği de sağlanmaktadır. 

Balıkesir Belediyesi elektrik faturası destek programından faydalanabilmek için herhangi bir kuruma başvuruda bulunmaya gerek olmamaktadır. Elektrik faturası ve TC kimlik kartı ile PTT şubelerine gidilmesi yeterli olmaktadır. Elektrik faturası desteği ihtiyaç sahibi kişilere aylık olarak yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Afyonkarahisar Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Yardım miktarı hanedeki kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. En fazla yardım hanedeki kişi sayısının 5 ve daha fazla olduğu durumda verilmektedir. Destek başvurusunu sahibi kişinin yapması gerekmektedir. Ayrıca yardım programının belirli bir tarih kısıtlaması yoktur. Aranan koşullar sağlandığı sürece destekten yararlanmaya devam edilebilir.  

Balıkesir Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Elektrik faturası desteğinden faydalanabilmek için başvurunuzu PTT üzerinden yapabilirsiniz. Elektrik faturanız ve kimliğiniz ile birlikte PTT’ye başvurarak destekten faydalanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bir kronik hastalığınız varsa ve bir cihaz kullanmanız gerekiyorsa ya da PTT’ye gidemeyecek kadar hastaysanız evden de başvuru yapabilmeniz mümkün. Bu hastalar için internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Eğer bulunduğunuz bölgedeki belediyeden destek almayı düşünüyorsanız. Bunun için de belediyenin Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü birimiyle görüşmeniz gerekmektedir. Bu birimle görüşmelerinizde ihtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtlamanız durumunda belediyenin sunmuş olduğu desteklerden de faydalanabilirsiniz. 

Balıkesir Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Balıkesir Belediyesi’nin sunmuş olduğu yardım hizmetlerinden faydalanabilmeniz için bazı koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bu koşullar şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelikle muhtaç, yoksul, dar gelirli, kimsesiz ve engelli kişilere yardımda bulunulmaktadır. Bu kategorilerde yer aldığınızı belgelemeniz gerekmektedir.
  • İkinci olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden destek alabilmeniz için belediyenin görev sınırları içerisinde ikamet ediyor olmalısınız. 
  • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan kamuya ait eğitim kurumlarında eğitimini sürdüren muhtaç öğrenciler desteklerden faydalanabilir. 
  • Afetlere maruz kalmış ve yardıma ihtiyacı olan kişilere de destek de bulunulmaktadır.
  • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin görev sınırları içerisinde ikamet edip de askerlik hizmetini yerine getiren kişilerin yardıma muhtaç olan ailesi de desteklerden faydalanabilir. 

Bu koşulları sağlıyorsanız belediye tarafından destek almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Balıkesir Belediyesi’nin web sitesine buradan ulaşarak konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Elektrik fatura yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayın.

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu