kömür yardımı

Balıkesir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Balıkesir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Balıkesir Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu! Balıkesir Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Balıkesir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Balıkesir Belediyesi kömür yardımı her yıl kış aylarında ihtiyaç sahibi kimselere sağlanan bir yardımdır. Belediyeler her yıl kendi görev sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlara maddi ve çeşitli yardımlarda bulunmaktadır.

Balıkesir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu
Balıkesir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Belediyeler bu yardımları çoğunlukla kendi bütçelerinden yapmaktadır. Aynı zamanda belediye tarafından yapılan yardımlar bütçelerinin belli bir oranını geçmeyecek şekilde yapılabilmektedir. Bu sebeple gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere öncelik verilmektedir. 

Peki, bu ihtiyaç sahibi kişiler nasıl belirlenmektedir? Başvuru koşulları nelerdir? Bu tarz yardımlara başvurabilmek için aranan genel şartlar bulunmaktadır. Öncelikle belediyeden destek alabilmeniz için belediyenin görev yaptığı bölgede yaşıyor olmanız gerekmektedir.

Ayrıca işsiz olmanız veya gelirinizin çok düşük olması gerekmektedir. Şehit ve gazi yakını olmak da yardımlardan faydalanabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrenciler için de yardımda bulunulmaktadır. Gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtlamanız durumunda çeşitli yardımlardan faydalanabilirsiniz. 

Balıkesir Belediyesi Kömür Para Desteği

İhtiyaç sahibi kişilere her yıl kış aylarında Balıkesir Belediyesi yakacak desteği sağlamaktadır. Buna ek olarak belediyenin sağlamış olduğu başka destekler de bulunmaktadır. Bu destekler şu şekildedir; para, gıda, sağlık, eğitim, kira, giysi yardımlarıdır.

Bunlara ek olarak yaşlılar için bakım hizmetleri, engelliler için çeşitli yardımlar, şehit ve gazi yakınlarına yönelik olan yardımlar, kimsesiz çocuklara yardımlar, bebekler için yapılan yardımlar da belediye tarafından sağlanmaktadır. 

Bu desteklerden faydalanabilmeniz için gerekli olan koşulları sağlıyor olmanız yeterlidir. Buradan Balıkesir Belediyesi’nin web sitesine erişebilirsiniz. Aynı zamanda gerekli birime ulaşmak için de aynı web adresini kullanabilirsiniz.   

Balıkesir Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Balıkesir Belediyesi yakacak desteğinden faydalanmak istiyorsanız belediye binasına şahsen giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda belediyenin alt birimlerinden biri olan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ile görüşebilirsiniz. 

İlgili birime başvuruda bulunmak istediğinizi belirttiğinizde bir başvuru formu doldurarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Başvururu formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduysanız başvurunuz değerlendirilmeye alınmaktadır. Yardım almak için koşulları sağladığınız tespit edildiğinde de yardımınızı resmi olarak almaya başlayabilirsiniz.

Her yıl çok sayıda insan bu yardımlardan faydalanmaktadır. İhtiyaç sahibi kişiler, aileler ve öğrenciler bu yardımlar sayesinde hayat standartlarını az da olsa yükseltebilmektedir. Bu gibi destek programları oldukça faydalı olmaktadır.

Eğer siz de ihtiyaç sahibi kişiler arasında yer alıyorsanız ve yardım almak istiyorsanız belediyeye şahsen giderek başvurunuzu başlatabilirsiniz. 

Balıkesir Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Balıkesir Belediyesi görev sınırları içerisinde yer alan vatandaşlar için her yıl çok sayıda yardım yapmaktadır. Bu yardımlar sayesinde yardıma ihtiyacı olan kişiler destek bulabilmektedir. Bu gibi yardımlar bireysel fayda sağladığı gibi toplumsal anlamda da fayda sağlamaktadır.

İhtiyaç sahibi kişilerin sayısı bu yardımlar sayesinde azaltılarak toplumun genelinin refah içerisinde yaşaması hedeflenmektedir.

Bu doğrultuda sağlanan desteklere gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilerin ulaşması amaçlanmaktadır. Bu sebeple de bu tarz yardımlar için çeşitli koşulların sağlanmış olması gerekmektedir.

Balıkesir Belediyesi tarafından sağlanan desteklerden faydalanabilmek için şu koşullar aranmaktadır;

  • Belediyenin görev sınırları içerisinde ikamet etmek,
  • Herhangi bir gelire sahip olmamak,
  • Kimsesiz ve ihtiyaç sahibi yaşlılar,
  • Engelli vatandaşlar,
  • Eşi vefat eden ve hiçbir geliri olmayan dul kadınlar,
  • Afetlerden zarar gören ihtiyaç sahibi kişiler,
  • Balıkesir içerisinde bir kamu okulunda eğitimini sürdüren ihtiyaç sahibi öğrenciler, 
  • Hanede yaşayan kişilerin kişi başı aylık net geliri asgari ücretin 1/3’ünden az olan kişiler

yardım almak için başvuruda bulunabilecektir. 

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Kömür yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/komur-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu