elektrik fatura yardımı

Bartın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bartın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Bartın Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bartın Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu! Bartın Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bartın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Pek çok belediye, vatandaşlarına destek olmak amacı ile çeşitli yardım kampanyaları düzenlemektedir.  Bu yardım kampanyaları sayesinde maddi durumu kötü olan bireylere hızlı bir şekilde ulaşmakta ve bu kişilere ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli yardımlar yapmaktadır. Bartın Belediyesi  yardım kampanyaları düzenleyen belediyelerden biridir. 

Bartın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Bartın Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Bu yardım kampanyaları çeşitli alt dallara ayrılmaktadır ve başvuru sahibinin formda belirttiği bilgiler doğrultusunda gerekli olan yardımlar başvuru sahibine ulaştırılmaktadır. Elektrik yardımı da bu yardım başvuruları arasında yer almaktadır.

Elektrik fiyatlarındaki artış nedeni ile faturalarını öderken zorlanan vatandaşlar, bu yardımı alarak faturalarının bir kısmını aldıkları yardım sayesinde ödeme fırsatı bulmaktadır. Yapılacak olan yardımın miktarı ise başvuru sahibinin formda belirttiği gibi hanede yer alan birey sayısıdır.

Hanedeki birey sayısı ne kadar çok ise yapılan yardım da bu kadar artış göstermektedir. Bu değerler önceden belirlenmiş değerler olup her sene enflasyona bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

Bartın Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Bartın Belediyesi tarafından yapılan elektrik fatura desteği sayesinde elektrik faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar, faturanın bir kısmını belediyeden aldıkları yardım ile ödemektedir. Belediye tarafından yapılan fatura desteği elektrik faturası ile sınırlı kalmayıp değişiklik göstermektedir.

Ayrıca Bartın Belediyesi tarafından yapılan farklı ihtiyaçlara yönelik farklı yardımlar da bulunmaktadır. Burada başvuru sahibinin formda belirtmiş olduğu bilgiler ve başvuru sahibinin istekleri dikkate alınmakta ve hangi yardım kampanyasına dahil edileceğine bu şekilde karar verilmektedir. 

Bartın Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Bartın Belediyesi tarafından yapılan elektrik faturası desteği nedir ve nasıl alınır? Öncelikle her yardım kampanyasında olduğu gibi bu yardımda da bir başvuru formu bulunmaktadır. Başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Başvuru formu internet üzerinden https://bartin.bel.tr sitesine gidilerek doldurulabileceği gibi belediye binasını ziyaret ederek de doldurulabilmektedir. 

Başvuru formunda başvuru sahibi ve ailesine dair çeşitli sorular sorularak maddi durum saptanmaktadır. Ayrıca başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru olup olmadığının kontrol edilebilmesi için başvuru sahibinden birtakım belgeler istenmektedir.

Başvuru formunun ilgili birimlere ulaşmasının ardından değerlendirme yapılmakta ve başvurunun olumlu sonuçlanması halinde başvuru formunda yer alan bilgiler üzerinden başvuru sahibi ile iletişime geçilmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra hanede yer alan birey sayısına göre elektrik faturası destek ücreti belirlenmektedir. 

Başvurunun onaylanmasının ardından gelen ilk fatura ile birlikte PTT şubesine giderek ödemeler yapılabilmektedir. Gerekli birimlerden yardım alarak gerçekleştirilebilecek fatura ödeme işleminde, faturada yer alan tutardan hanede yer alan birey sayısına göre belirlenmiş yardım miktarı düşülmekte ve geri kalan ücretin ödemesi yapılmaktadır. Böylelikle yardımdan faydalanan bireylerin faturayı öderkenki yükleri bir nebze olsun hafifletilmiş olur.

Bartın Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bartın Belediyesi’nin vermiş olduğu elektrik fatura desteğinden faydalanabilmek için sağlanması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartları kısa bir şekilde aşağıda özetledik.

  • Başvuru Bartın’da ikamet eden bireyleri kapsamaktadır. Bu nedenle başka yerde ikamet edip başvuru yapan bireylerin başvuruları geçersiz sayılır. Bartın’da ikamet eden bireylerin de yaptıkları başvuruda bunu belgeler ile doğrulaması istenmektedir.
  • Yardım başvurularının genelinde aranan şartlardan biri de maddi durumun yetersizliğidir. Başvuru formunda yer alan bilgiler ve belgeler incelenerek başvuru sahibinin yardıma ihtiyacının olup olmadığı tespit edilir. Eğer yardıma ihtiyaç duyduğuna karar verilirse başvuru olumlu sonuçlanır ve yardım en kısa süre içerisinde yapılmaya başlanır.
  • Şehit/gazi yakınları, bakıma muhtaç yaşlı bireyler, engelli bireyler, herhangi bir yerden aylık bir ücret almayan bireyler de bu yardımdan faydalanabilecek gruplar arasında yer almaktadırlar.

Elektrik fatura yardım başvurusu için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu