Kırtasiye Yardımı

Bartın Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Bartın Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bartın Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu! Bartın Belediyesi Öğrenci Yardımı! Bartın Belediyesi Öğrenci Para Yardımı! Bartın Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu

Bartın Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Bartın Belediyesi kendi bünyesi içerisinde yeni bir yardım projesine imza attı ve Bartın Belediyesi kırtasiye yardımı desteğini başlattı. Bu yardım kapsamında, zor maddi şartlar altında eğitim ve öğretim hayatına devam etmeye çalışan öğrencilerin bulunmasına karar verildi. Bu yardımın bir diğer bilinen adı ise eğitim öğretim materyal yardımı olarak da bilinir.

Bartın Belediyesi Kırtasiye Yardımı
Bartın Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Özellikle de son yıllardan beri her ürün çeşidine gelen zamlardan dolayı vatandaş, eğitim ve öğretim hayatına devam etmekte olan öğrencilerinin okul ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanır bir hale geldi. Bu zor şartlar altında kalan yurttaşları da, Bartın Belediyesi kırtasiye yardımı yaparak bir nebze de olsa kendi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşları için bu yardım politikasını başlattı.

Bartın Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu

Bu yapılan yardımın temelleri 2013 yılında Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından atıldı ve yardım için ayrılan fonda tamamen bu kurum üzerinden devlet destekli olmak kaydıyla oluşturuldu. Tamamen devlet onaylı olarak sizlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan bu yardım türüne girebilmek için öncelikle Bartın Belediyesi kırtasiye yardım başvurusu dosyasına internet üzerinden ya da resmi kurumlar üzerinden ulaşmanız gerekiyor. 

Bu hazırlanan başvuru formunda, sizlerden birtakım bilgiler istenir. İstenecek olan bilgiler ise; iletişim numaranız, ailenizin maddi durumunu özetlemeniz, açık ikametgâh adresiniz ve ailenizde kaç tane çocuğun eğitim ve öğretim hayatına devam ettiği olacaktır.

Bu bilgileri kurum ile paylaştıktan sonraki en fazla 30 gün içerisinde bu yardım türüne dahil olup olmadığınızı şehrinizde bulunan valilik, kaymakamlık ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek gerekli sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bartın Belediyesi kırtasiye ve para yardımı başvuru formu doldurmak için ya şehrinizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ya da ikamet ettiğiniz yerde bulunan kaymakamlık, valilik ya da belediye binalarına bizzat başvurmanız gerekmektedir.

Bartın Belediyesi Öğrenci Yardımı

Eğer siz de Bartın Belediyesi öğrenci yardım projesi adı altında sizlere verilecek olan yardımları merak ediyorsanız bu soru kapsamında verilecek olan cevaplar Bartın Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından açıklandı. Kırtasiye yardım başvurusunuz ilgili kurumlar tarafından kabul görülürse size verilecek olan eğitim v öğretim materyalleri şu şekilde açıklanmıştır;

 • Kitap dışındaki ihtiyaç duyulan tüm kırtasiye ürünleri,
 • Önlük ve ayakkabı,

Ürünleri olarak belirlenmiştir.

Bartın belediyesi öğrenci yardım destek projesi, eğitim ve öğretim hayatına maddi zorluklar ile devam etmeye çalışan öğrencilerin tümünü kapsayacak niteliktedir. Bu yardım türüne girecek olan öğrencilere okuduğu okulun durumuna sosyal ve maddi yardımlar yapılır. Bu yardım türüne girecek olan kişiler ise şu şekilde açıklanmıştır.

 • İlkokul öğrencileri
 • Ortaokul öğrencileri
 • Lise öğrencileri
 • Üniversite öğrencileri

Bartın Belediyesi Öğrenci Para Yardımı

Bartın Belediyesi öğrenci para yardımı projesi nedir diye merak eden vatandaşların tüm sorularının cevaplarını okumakta olduğunuz yazı dizimizde derledik. Belediye tarafından öğrencilerin maddi durumları ya da okudukları okulun durumu göz önüne alınarak birtakım maddi yardımlar verilir.

Bu maddi yardımlar ise en az 150 Türk Lirası en fazla da 1100 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Verilecek olan bu yardım projesine girecek olan öğrencilerin genel listesi ise Bartın Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından açıklanmıştır.

 • Dar gelirli öğrenciler
 • Yardıma muhtaç öğrenciler,
 • İhtiyaç sahibi öğrenciler,
 • Devletin koruma altına aldığı öğrenciler,
 • Yetim ve öksüz öğrenciler,
 • Ailesinin aylık geliri asgari ücret sınırı altında bulunan öğrenciler,
 • Ailesinin düzenli bir geliri bulunmayan öğrenciler,
 • Ailesinde şu an çalışan kimse olmayan öğrenciler,
 • Eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken tüm öğrenciler.

Bartın Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu

Bartın belediyesi öğrenci yardım başvurusu yapmak için yukarıda belirttiğimiz maddeleri doğru bir şekilde uyguladıktan sonra Bartın Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının ve Bartın Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak yürütülen maddi yardımlara siz de dahil olabileceksiniz.

Bartın Belediyesi ve Bartın Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından oluşturulan yardım projelerinin tümünü öğrenmek ve bu destek projelerine girmek için https://www.bartinsydv.gov.tr/sosyal-yardim linkine hızlı ve güvenilir bir şekilde tıklayabilirsiniz.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Kırtasiye ve öğrenci desteği için https://engellilerdostu.com/kirtasiye-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu