Maddi Yardım

Bartın Belediyesi Para Yardımı

Bartın Belediyesi Para Yardımı! Bartın Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu! Bartın Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? Bartın Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Bartın Belediyesi Para Yardımı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşları için bazı yardım politikaları uygulamaktadır. Uygulanan bu yardımlar, son 5 yıldan beri 81 il ve ilçedeki yerel yönetimlerinde de yurttaşlar için yapılmaya başlandı.

Bartın Belediyesi Para Yardımı
Bartın Belediyesi Para Yardımı

Yerel yönetimler tarafından yapılan yardımlarda, aynı devletin uygulamakta olduğu yardım projeleri gibi tamamen vatandaş odaklı olup, istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda hayata geçer. 81 il ve ilçede yürütülen yardım projeleri sosyal ve maddi olmak üzere2 gruba ayrılmaktadır. 

Aynı zamanda yapılan bu yardımlar, belediyenin sosyal belediyecilik anlayışı ile de örtüşmektedir. Bartın Belediyesi para yardımı projesi de Bartın il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşları kapsar.

Özellikle de son 5 yıldan beri ülkemizde artış gösteren enflasyon oranları, alım gücünün düşmesi ve hayat şatlarının pahalılaşması ile belediyelerde kendi bünyelerinde birtakım yardım projelerine imza attı.  Bartın belediyesi para yardımı projesine dâhil olmak isteyen vatandaşlar bu yazı dizimizde konuya ait tüm sorularına cevap bulabileceklerdir.

Bartın Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Bartın belediyesi kapsamında yapılacak olan yardımlara dâhil olabilmek için, önce sizler için hazırlanan başvuru formunu tamamlamanız gerekmektedir. Bartın Belediyesi para yardımı başvuru formu, bu yardım türüne dâhil olabilecek olan kişiler için hazırlanmıştır. Bu başvuru formu sayesinde, gerçekten ihtiyaç sahibi kişi ya da aileler belirlenip, belediye tarafından ayrılan bu yardım fonu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda harcanabilecektir. 

Bartın belediyesi para yardımı başvuru formuna ulaşmak için uygulamanız gereken 2 basit adım bulunuyor. Bunlardan ilki Bartın Belediyesine şahsen başvurup, ilgili kurum tarafından oluşturulan başvuru formunu doldurmanız ya da Bartın Belediyesi resmi internet sitesine girip başvurunuzu online olarak tamamlamaktır.

Bu başvuru formunda sizlerden açık iletişim adresiniz, varsa iletişim bilgileriniz ve maddi durumunuzu kısaca anlatmanız istenecektir. Bu bilgilerin belirtilmesinin sebebi ise, ihtiyaç sahibi kişileri en doğru şekilde belirlemektir. Bartın Belediyesi resmi internet sitesine https://bartin.bel.tr/iletisim bu link üzerinden tıklayarak başvurunuzu hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Bartın Belediyesi tarafından oluşturulan bu yardım projesine dahil olmak için öncelikle Bartın Belediyesi nakit para yardım alma şartları nelerdir diye öğrenmeniz gerekiyor. Yapılacak olan bu maddi içeriği olan yardıma başvuracak ve bu yardım kapsamında bulunabilecek olan kişiler şu şekilde belirtilmiştir;

 • Dar gelirli vatandaşlar,
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar,
 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler,
 • Yetim ya da öksüz kişiler,
 • Devletin 3294 sayılı kanun kapsamı ile koruma altına aldığı vatandaşlar,
 • 65 yaş ve üstü kimsesi bulunmayan vatandaşlar
 • Asgari gelir düzeyinin altında bulunan vatandaşlar
 • Eşinden boşanmış ya da ayrılmış üstelik maddi bir geliri bulunmayan kadınlar,
 • Düzenli bir geliri bulunmayan vatandaşlar
 • Sağlık problemleri sebebiyle iş göremez raporu bulunanlar
 • Engelli vatandaşlar ( En az % 40 engel raporunun olması zorunludur. )

Bartın Belediyesi nakit para yardım alma şartları nelerdir sorusuna verilecek cevapların genel bir listesidir.

Bartın Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Yukarıda belirlenen şartlara uyum sağlayıp Bartın Belediyesi para yardımı başvuru formu sayfasında sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra yapılan yardım projesine siz de dahil olabileceksiniz.

Belediye tarafından belirlenen yardım projesine dahil olan kişilerin maddi durumlarına bağlı olarak düzenli aralıklarla aylık en az 300 Türk Lirası en fazla da 1000 Türk Lirası yardım ücreti verilecektir. Yapılan bu yardımları nakdi tahsil ücreti ise, belediyenin belirlediği kurumlara giderek yapabileceksiniz.Para yardım ve başvuru detayları için https://engellilerdostu.com/maddi-yardim/  linkine tıklayın.

Para yardım ve başvuru detayları için https://engellilerdostu.com/maddi-yardim/  linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu