doğalgaz Yardımı

Batman Belediyesi Doğalgaz Yardımı

Batman Belediyesi Doğalgaz Yardımı! Batman Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Batman Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Batman Belediyesi Doğalgaz Yardımı

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında bulunan 81 il ve ilçede yurttaşlar için çeşitli yardım politikaları başladı. Bu yardım politikalarından birisi de Batman Belediyesi doğalgaz yardımı olarak bilinir. Yapılan maddi destekler, tamamen vatandaş odaklı olup kişilerin belediyeden isteklerine yaşadıkları şehrin ihtiyaç noktalarına göre belirlenmektedir. 

Batman Belediyesi Doğalgaz Yardımı! Batman Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Batman Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?
Batman Belediyesi Doğalgaz Yardımı! Batman Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Batman Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Son 5 yıldan beri çok fazla artışa geçen doğalgaz faturaları dar gelirli vatandaşların maddi anlamda belini bükmeye başladı. Bu duruma bir de artan enflasyon oranları ile hayat pahalılığı eklenince, dar gelirli vatandaşlar için bu durum iyice can sıkıcı bir hal almaya başladı.

Vatandaşın sesini duyan Batman Belediyesi ise, kendi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşları için doğalgaz destek yardımını başlattı. Yapılan yardımlar, sosyal ya da maddi olmak üzere 2 gruba ayrılır. Yapılan yardımın türü ne olursa olsun, vatandaşa psikolojik destek de sağlamış olur.

Batman Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Batman Belediyesi doğalgaz fatura desteği, Batman ilinde yaşayan yurttaşlar için belediye tarafından hazırlanmış olan bir yardım projesidir. Bu yardım sizlere nakdi olarak teslim edilmez, bu işlemin yerine belediye tarafından belirlenen doğalgaz indirimi her ay faturanıza yansır.

Böylece siz de daha az doğalgaz faturası ödersiniz. Belirlenen yardımın tutarı belediye tarafından belirlenen kurum tarafından hesaplanmıştır. Verilecek olan bu yardım projesi sizlere süreli ya da süresiz olarak verilir.

Ayrıyeten size uygulanan indirim ücreti, yarım bitiminde sizden geri talep edilmemek üzere sadece ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere hibe edilir. Batman Belediyesi tarafından sizlere verilecek olan bu yardımın tüm detaylarını, Batman Belediye binasına giderek öğrenebilir ve eğer isterseniz başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Batman Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Bu yardım türüne girmek isteyen vatandaşlar için, Batman Belediyesi doğalgaz fatura destek formu ilgili kurum tarafından oluşturulmuştur. Bu istek formunda belediye tarafından sizden belirli bilgileri paylaşmanız istenir.

Bu bilgileri paylaşmanızdaki genel sebep ise; gerekten ihtiyaç sahibi kişi ya da aileleri belirleyip belediye tarafından ayrılan bu yardım fonunu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaktır. Belirlenen doğalgaz fatura destek formuna, Batman belediyesi resmi sitesine giriş yaptıktan sonra bize ulaşın butonundan ulaşabilirsiniz.

Batman belediyesi resmi web sitesine giriş için, https://www.batman.bel.tr/hizmetler.html linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer bu yardım türünden belediye tarafından çıkarılırsanız, bilin ki belirlenen şartlara uyum sürecinden çıkmışsınızdır.

Batman Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bu yardım türünün belediye tarafından yapılacağını öğrenen Batmanlı vatandaşlar, internetten Batman Belediyesi doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir diye araştırma yapmaya başladı. Belediye tarafından açıklama getirilen konunun genel özeti ise aşağıda madde madde anlattığımız gibi sıralanmıştır;

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler
 • 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan kişiler
 • 65 yaş ve üstü kimsesi olmayan ve düzenli geliri bulunmayan kişiler
 • Sağlık problemleri sebebiyle şu anda iş göremez raporu bulunan kişiler
 • Batman il ve ilçesinde yaşayan vatandaşlar
 • Engelli vatandaşlar ( en az ½ 40 engel bulunması şartı aranır.)
 • Kronik rahatsızlığa sahip olan vatandaşlar
 • Yetim ve öksüz kişiler
 • Asgari ücret sınırı altında yaşamaya çalışan kişiler
 • Düzenli aylık geliri olmayan vatandaşlar
 • Hane içinde yaşayan kişi sayısına alınan ücret bölündüğü zaman ortaya çıkan miktarın 1800 Türk Lirası altında bulunması

Belediye tarafından belirlenen şartlardır. Eğer siz de bu şartlardan en az birisine uyum sağlıyorsanız, doğalgaz desteğine sahip olabilir ve kendi giderleriniz için daha fazla maddi gelir ayırabilirsiniz.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com /// TİKTOK // İNSTEGRAM

Doğalgaz yardımı yardım başvuruları için  https://engellilerdostu.com/?s=do%C4%9Falgaz+yard%C4%B1m%C4%B1 linkine tıklayınız


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu