elektrik fatura yardımı

Batman Belediyesi Elektrik Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi Elektrik Yardımı! Batman Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Batman Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Batman Belediyesi Elektrik Yardımı

81 il ve ilçede yapılan yardım projelerine Batman ili de eklendi. Batman Belediyesi elektrik yardımı projesi ile birlikte kendi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarına zor zamanlarda yardım elini uzattı. Son yıllarda oldukça fazla artan enflasyon oranları, alım gücünün düşmesi ve hayata şartlarının pahalılaşması ile vatandaşlar en temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorluk çekmeye başladı.

Batman Belediyesi Elektrik
Batman Belediyesi Elektrik

Yapılan bu yardım türleri, tamamen vatandaşın istek ve maddi ihtiyaçlarına göre düzenlenir. Üstelik yapılan bu yardımlar, tamamen belediyenin kendi kasasından geri ödemesiz olarak sizlere sunulacaktır.

Bu uygulanan yardım projesi ile vatandaşlar artık temel ihtiyaçlarına daha fazla maddi imkan ayıracak ve sosyal hayatın içine daha fazla karışmaya başlayacak. Yapılan bu yardımlar, sosyal belediyecilik anlayışı ile de örtüştüğü için yardım alan vatandaşların, belediyeye ve devlete güvenleri de artmış olur.

Batman Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Yapılan bu yardım türünü öğrenen yurttaşlar, yardıma ait tüm detayları merak etmeye başladı. Batman Belediyesi elektrik fatura desteği sayesinde maddi gücü artacak olan vatandaşlar ise bu yardım türüne nereden ve ne şekillerde başvuru yapılacağını öğrenmek istiyor.

Batman Belediyesi tarafından belirlenen bu yardım projesine girecek olan vatandaşlara maddi yardım elden tahsil edilmeyecektir, bunun yerine belediyenin belirlediği elektrik voltaj miktarı her ay sizlerin fatura miktarından düşülecektir.

Belirlenen yardımlar, süreli ya da süresiz olarak, belediyenin belirlediği fatura ödeme noktalarından faturalarınız üzerinden tahsil edilecektir. Batman Belediyesi elektrik fatura desteği projesine dâhil olmak için https://webportal.batman.bel.tr/web/guest/2#  Batman Belediyesine ait olan bu sitenin linkine tıklayarak üst tarafta bulunan istek / şikayet butonuna tıklayabilir ya da yardım başvurunuzu Batman Belediye binasına giderek yapabilirsiniz.

Batman Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Batman Belediyesi elektrik fatura destek formu sizler için oluşturulan bir istek dilekçesidir. Bu dilekçeyi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak bu yardım fonuna sizler de dâhil olabileceksiniz.  Belirlenen dilekçe formunda sizlerden, iletişim bilgileriniz, açık ikametgâh adresiniz, evinizde yaşayan kişi sayısı ve maddi durumunuzu kısaca özetlemeniz istenir.

Yukarıda belirttiğimiz linke tıklayarak ya da Batman Belediyesine bizzat başvuru yaparak bu başvuru formunu doldurabilir ve ilgili kurumlara teslim etmeniz gerekir. Eğer bu yardım türüne dâhil olursanız en geç on beş iş günü içerisinde aldığınız yardım fatura miktarınızdan düşer. Yapılan elektrik desteği projesine kabul olup olmadığınızı da Batman Belediyesi binasına giderek sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Batman Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Batman Belediyesinde yaşayan vatandaşlar bu yardım türüne dahil olmak için araştırma yapmaya başladı. Batman Belediyesi elektrik fatura desteği alma şartları nelerdir sorusunun cevabı ise belediye tarafından açıklanmıştır.

Bu şartların olmasının temel sebebi ise; gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişi ya aileleri tespit edip ayrılan yardım fonunu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaktır. Açıklanan şartlar ise vatandaşlar için şu şekilde belirlenmiştir;

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar
 • Devletin 3294 sayılı kanun ile koruma altına aldığı vatandaşlar
 • Kronik rahatsızlığı bulunan kişiler
 • Engelli vatandaşlar
 • Asgari ücret sınırı altında bulunan vatandaşlar
 • Aylık düzenli gelire sahip olmayan vatandaşlar
 • 65 yaş ve üstü kimsesi olmayan vatandaşlar
 • Eşinden ayrılmış ya da eşi ölmüş olan maddi geliri bulunmayan kadınlar
 • Batman il ve ilçe sınırlarında yaşamak

Eğer siz de bu yardım şartlarına uyum sağlıyorsanız, Batman Belediyesi tarafından sizler için düzenlenen bu yardım projesine dahil olabilirsiniz.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com /// TİKTOK // İNSTEGRAM

Elektrik fatura yardımı almak için  https://engellilerdostu.com/?s=elektrik+fatura+yard%C4%B1m%C4%B1 hemen tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu