kömür yardımı

Batman Belediyesi Kömür Yardımı

Batman Belediyesi Kömür Yardımı! Batman Belediyesi Kömür Para Desteği! Batman Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Batman Belediyesi Kömür Yardımı

Batman Belediyesi kömür yardımı projesi ile soğuk kış günlerinde zor günler geçiren vatandaşların yüzünü güldürmeyi başardı. Yapılan yardım projesinde belirlenen miktarlardaki kömürler vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Batman Belediyesi Kömür Yardımı
Batman Belediyesi Kömür Yardımı

Özellikle de son yıllarda artan hayat pahalılığı ile vatandaşlar artık temel ihtiyaçlarına maddi gelir kalemi ayıramamaya başladı. Vatandaşların da bu istek ve ihtiyaçlarına kayıtsız kalamayan Batman Belediyesi belirlenen zaman aralıklarında vatandaşlarına maddi yardım politikası oluşturdu.

Bu yardım projesi ile vatandaşlar aynı zamanda üstü kapalı olarak bile olsa, belediye tarafından sosyal olarak da desteklenmiş olacak. Yapılan yardımlar, tamamen belediyenin oluşturduğu yardım fonundan yardıma muhtaç vatandaşlar için ayrılmıştır.

Batman Belediyesi Kömür Para Desteği

Yapılacak olan bu yardım vatandaşlar tarafından Batman Belediyesi kömür para desteği olarak bilinmektedir. Ama bu yardım fonundan fayda sağlayacak olan kişilere nakit para elden teslim edilmez, bunun yerine her sene belediye tarafından ayrılan kömür tonajı eşit olarak yardım türüne dâhil olan kişiler arasında pay edilecektir.

Yapılacak olan bu yardım her sene asgari ücretin değişmesi ile birlikte artış gösterir. Yapılan yardım türü, belirlenen zaman dilimleri içerisinde ikamet adresinize kadar ücretsiz bir şekilde teslim edilir. Bu yazı dizimizde de, kömür yardımı almak isteyen vatandaşlarımızın soracağı tüm soruları en ince ayrıntısına kadar araştırıp derledik.

Batman Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Batman Belediyesi kömür yardım başvuru formu, yardım türüne dahil olmak isteyen vatandaşlar için oluşturulmuş olan bir dilekçe şeklidir. Bu dilekçe sayesinde, belediye tarafından belirlenen kuruma, bu yardım projesinde dahil olmak için kendinizden bahsederek kömür yardımı alabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir  Ardahan Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Bu başvuru formunda size ait olan temel bilgiler ve maddi durumunuzu özetlemeniz istenecektir. Bu bilgileri paylaşmanızın temel sebeplerinden birisi de gerçekten ihtiyaç sahibi kişileri belirleme isteğidir. Tamamlanan başvuru formu sonrasında en geç 15 gün içerisinde bu yardım türüne dâhil olup olmadığınızı belediyeye giderek sorgulayabilirsiniz.

Bu yardım başvuru formuna ise, belediye binasına giderek, mahalle muhtarınıza başvurarak ya da Batman Belediyesi internet sitesine girerek tamamlayabilirsiniz. Bu internet sitesi giriş adresi için; https://www.batman.bel.tr/hizmetler.html linkine tıklayarak üst tarafta bulunan bize ulaşın butonuna tıklayabilirsiniz.

Batman Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Belediye il ve ilçe sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar için oluşturulan yardıma kimlerin dâhil olacağı açıklandı. Batman Belediyesi kömür yardımı alma şartları nelerdir diye soran vatandaşlar için açıklanan şartlar ise vatandaşlara bu şartlar altında açıklandı;

 • Batman il ve ilçe sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar
 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler
 • Devletin kanunlarla belirlediği 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşların tümü
 • Engelli vatandaşlar
 • Şu anda herhangi bir hastalık sebebiyle iş göremez raporu bulunanlar
 • En az  % 50 engeli bulunan vatandaşlar ( bu engel raporunun tam teşekküllü bir hastaneden alınması şarttır )
 • Muhtarlık tarafından düzenlenen yoksulluk belgesi
 • Sosyal Sigortalar Kurumu ile bir ilişiği bulunmayan vatandaşlar
 • Asgari ücret sınırı altında yaşamaya çalışan vatandaşlar
 • Eve düzenli bir gelirin girmemesi
 • Hane içinde yaşayan kişiler hesaplandığında, aylık eve giren ücretin 1800 Türk Lirasının altında bulunması
 • 65 yaş ve üstü kimsesi olmayan düzenli bir geliri bulunmayan vatandaşlar
 • Eşinden ayrılmış ya da eşi vefat etmiş olan, geliri olmayan kadınlar

Bu yardım türünden fayda sağlayabilecek olan vatandaşlardır. Ayrıyeten size verilecek maddi yardımla için asla ücret talep edilmeyecektir.

Kömür yardımı Başvurusu için https://engellilerdostu.com/?s=k%C3%B6m%C3%BCr+yard%C4%B1m%C4%B1 linkine hemen tıklayın

5/5 - (5 {Oy})

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu