Maddi Yardım

Batman Belediyesi Para Yardımı

Batman Belediyesi Para Yardımı! Batman Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? Batman Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Batman Belediyesi Para Yardımı

2019 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs hastalığının verdiği sebebiyetlerden dolayı, çoğu insan çalıştığı işten ayrılmak zorunda kaldı. Bu durumun üstüne bir de artışa geçen enflasyon oranları ve hayat pahalılığı sebepleri de baş gösterince, devletin yapmakta olduğu yardımların daha geniş kitlelere ulaşması için belediyeler de kendi bünyelerinde birtakım yardım projelerini hayata dahil etmeye başladı. Yapılan yardımlar sosyal ve maddi olmak üzere 2 temel grupta toplanmaktadır. 

Batman Belediyesi Para Yardımı
Batman Belediyesi Para Yardımı

Vatandaşlar tarafından ise yukarıda belirttiğimiz sebeplerden ötürü genelde maddi projeler tercih edilmektedir. Bu projelerin kapsamı ne olursa olsun, vatandaşları psikolojik açıdan da desteklemek için belediyeler çalışma yapar. Bu yapılan yardımlara Batman Belediyesi para yardımı yaparak dahil oldu.

Yapılan bu yardımlar ile vatandaşlar bu zor günleri daha kolay atlatma imkanı buldu ve sırtlarındaki maddi yükümlülükler biraz olsun hafifledi. Üstelik yapılan tüm yardımlar, vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda belediyeler tarafından oluşturulmaktadır ve ayrılan yardım fonu tamamen belediyenin yardım fonundan ayrılmıştır. Batman Belediyesi para yardımı projesine ait olan tüm detayları sizler için bu yazı dizimizde derledik.

Batman Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Belirlenen yardım projesinin varlığını öğrenen ve kendine maddi açıdan bir gelir isteyen vatandaşlar, şimdilerde Batman Belediyesi para yardımı başvuru formu sayfasına ulaşmaya çalışıyorlar. Bu başvuru formu, sizlerin en çok ihtiyaç duyduğu yardım projesine dahil edilmesi açısından belediyenin kurumları tarafından hazırlanmıştır. 

Belediye tarafından yapılan yardımlardan fayda sağlamak için öncelikle yardım başvuru formunu belediyenin sizden istediği gibi doldurmanız gerekmektedir. Bu yardım formuna ise, Batman Belediyesinde bulunan Beyaz Masa kurumundan ya da Batman Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat başvurarak sahip olabilirsiniz.

Bu başvuru formunda sizden istenecek bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde belediye ile paylaştıktan sonraki en geç 15 iş günü içerisinde bu yardım türüne dahil olabilirsiniz. Yardım sorgulama işlemini ise belediye binasına giderek ya da ALO 153 Batman Beyaz Masa hattını arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Batman Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Böyle bir yardımın var olduğunu öğrenen ve bu yardım türüne dâhil olmak isteyen vatandaşlar Batman Belediyesi nakit para yardım alma şartları nelerdir sorusuna cevap arıyor. Belediye tarafından belirlenen yardım başvuru şartları ise şu şekilde açıklanmıştır;

 • Eşinden ayrılmış ya da eşi vefat etmiş maddi geliri bulunmayan kadınlar
 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar
 • 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan kişiler
 • Sağlık problemleri sebebiyle şu anda iş göremez raporu bulunan kişiler
 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler
 • 65 yaş ve üstü kimsesi olmayan ve düzenli geliri bulunmayan kişiler
 • Asgari ücret sınırı altında yaşamaya çalışan kişiler
 • Hane içinde yaşayan kişi sayısına alınan ücret bölündüğü zaman ortaya çıkan miktarın 1800
 • Türk Lirası altında bulunması
 • Engelli vatandaşlar ( en az % 40 engel bulunması şartı aranır.)
 • Düzenli aylık geliri olmayan vatandaşlar
 • Batman il ve ilçesinde yaşayan vatandaşlar
 • Kronik rahatsızlığa sahip olan vatandaşlar
 • Yetim ve öksüz kişiler

Belirlenen yardıma dahil olacak vatandaşlardır. Yardım kapsamına girecek olan vatandaşlara, belirlenen zaman aralıkları ile 500 Türk Lirası ile 1000 Türk Lirası arasında nakdi yardım ücreti tahsil edilecektir.

Batman Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Batman Belediyesi para yardımı başvuru formu yukarıda anlattığımız sebeplerden ötürü hazırlanmıştır. Bu yardıma dahil olmaya hak kazanan kişilerin öncelikle bu başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Batman Belediyesi para yardımı başvuru formu linkine Batman Belediyesi resmi web sitesine giriş yapmanız yeterlidir. Bu web sitesi giriş adresine hızlı ve güvenilir bir şekilde tıklamak için; https://www.batman.bel.tr/ linkine giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan bize ulaşın butonuna tıkladıktan sonra başvuru işleminizi internet üzerinden tamamlamış olacaksınız.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com /// TİKTOK // İNSTEGRAM

Maddi Yardım başvuruları ve detayları için https://engellilerdostu.com/maddi-yardim/ linkine tıklayın


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu