doğalgaz Yardımı

Bayburt Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bayburt Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bayburt Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bayburt Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu! Bayburt Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bayburt Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bayburt Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bayburt Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bayburt Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu! Bayburt Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bayburt belediyesi doğalgaz yardım başvurusu soğuk kış aylarında fatura ödeme konusunda zorluk çeken vatandaşların yüzünü güldürdü ve sırtındaki maddi yükü biraz da olsa azaltmayı başardı. Yapılan bu yardım tamamen Bayburt Belediyesi kurumunda devlet onaylı bir şekilde hazırlanmıştır.

Bayburt Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Bayburt Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Özellikle de son yıllarda artan enflasyon oranları, alım gücünün ciddi anlamda düşmesi ve hayat şartlarının git gide pahalılaşması ile artık yerel yönetim kuruluşları da Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yürüttüğü sosyal ve maddi yardım projeleri gibi vatandaş odaklı destek paketleri oluşturmaya başladı. 

Yapılan bu yardım projeleri ise, tamamen sizlerin istek ve ihtiyaçları temel alınarak oluşturuldu. Yürütülen projeler ile vatandaşlar artık kendi giderlerine daha fazla maddi imkân ayırırken aynı zamanda da sosyal hayatın içine daha fazla karışmaya başladı.

Üstelik yapılan yardımın türü ne olursa olsun, yurttaşlar aynı zamanda sosyo – psikolojik anlamda da üstü kapalı bir şekilde olsa da desteklenmiş olacaktır.

Bayburt Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Belediye bünyesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliği ile oluşturulan bu yardım projesi, temel insani ihtiyaçlardan birisi olan ısınma ve barınma konusunda zorluk çeken vatandaşların tümünü kapsayacak şekilde hayata geçti. Uygulanan bu yardım desteği Bayburt Belediyesi doğalgaz fatura desteği olarak yapılan projeler kapsamına alındı.  

Doğalgaz yardım projesi için ayrılan maddi miktar, sizlere nakit olarak tahsil edilmez. Bunun yerine, belediye tarafından oluşturulan doğalgaz desteği sayesinde faturanızın bir kısmını belediye öder. Yani belediye sizler için bu yardım kapsamında faturanızın belli bir miktar kısmını sizin ödeyeceğiniz miktardan düşecektir.

Böylelikle sizler de doğalgaz yardımından faydalanarak az fatura ödeyerek kendinize ve ailenize daha fazla maddi imkân ayırabileceksiniz. Bayburt il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar için oluşturulan bu yardım projesine dâhil olmak için öncelikle sizler için oluşturulan başvuru formuna ulaşıp sizden istenilen bilgileri ilgili kurumlara aktarmak olacaktır.

Bayburt Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Doğalgaz yardımından fayda sağlamak isteyen vatandaşlar, ilgili kurumlar tarafından oluşturulmuş olan Bayburt Belediyesi doğalgaz fatura destek formu sayfasına ya da internet linkine ulaşmak istiyor. Belediye ve Bayburt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ortaklaşa olarak hazırlanan formda sizlerden bazı sorulara cevap vermeniz istenir.

Bu başvuru formu sizler için oluşturulan bir nevi ön başvuru formu niteliği de taşımaktadır. Sizlerden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde paylaştıktan sonraki 30 günü takip eden süreçte bu yardım türüne girdiğinizi ya da giremediğinizi ise belediye binasına giderek sorgulayabilirsiniz.

Eğer bu doğalgaz yardım türüne dâhil olursanız, belediye tarafından belirlenen zaman aralıklarında doğalgaz desteği alabileceksiniz.

Bayburt Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Belediye tarafından oluşturulan bu projeye dâhil olmak isteyen binlerce vatandaş, Bayburt Belediyesi doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir diye öğrenmek için internet üzerinden bu konu hakkında araştırma yapmaya başladı bile. Bayburt belediyesi ve ilgili kurum tarafından oluşturulan bu yardımı alma şartları ise şu şekilde belirlenmiştir;

 • Sağlık problemleri hasebi ile iş göremez raporu bulunan vatandaşlar
 • Evde yaşam destek ünitesi ile hayata tutunmaya çalışan vatandaşlar,
 • Tam teşekküllü bir hastaneden alınan en az % 40 engele sahip olan vatandaşlar,
 • Asgari ücret gelirinin altında bulunan vatandaşlar,
 • Devletin 3294 sayılı kanun ile ömür boyu koruma ve gözetim altında tuttuğu vatandaşların tümü,
 • 65 yaş ve üstü kimsesi bulunmayan vatandaşlar,
 • Eşinden boşanmış ya da eşi vefat etmiş hiçbir yerden geliri olmayan kadınlar,
 • Kronik rahatsızlığa sahip olan vatandaşlar,
 • Düzenli olarak bir gelire sahip olmayan vatandaşlar,
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar, 
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar,
 • Dar gelire sahip olan vatandaşlar
 • Aylık olarak sahip olduğu gelir, hane içinde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman belirlenen ücret miktarının 1,800 Türk Lirasının altında bulunması ( asgari ücretin 1/3 oranı )

Belediye tarafından oluşturulan yardımlar, sizlere süreli ya da süresiz olmak kaydı ile tahsis edilmektedir. Doğalgaz desteğinden ve belediye kapsamında yapılan diğer yardımları Bayburt Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ya da belediye binasına giderek öğrenebilir ve başvuru formuna sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda yapılan tüm yardımlar için başvuru formuna ulaşmak için belediyenin resmi web sitesine giriş yapabilirsiniz. Bayburt Belediyesi resmi web sitesi giriş adresi için; https://www.bayburt.bel.tr/istekveoneri linkine tıklayabilir ve yukarıda belirttiğimiz gibi sizden istenen cevapları vererek bu yardım türüne dahil olabilirsiniz.

Doğalgaz yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/dogalgaz-yardimi/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu